_Tátův blog: Učíme se nový slovník. Co všechno znamená výraz

Vždycky mě zajímalo, jaké bude první slovo, které se Emičce povede vyslovit. Doufal jsem, že to bude táta. Ale jsem realista, tak se musím smířit s tím, že to asi bude máma. Naše vynalézavá princezna nás ale přechytračila a už ve dvou měsících si vymyslela vlastní slovník. Hlavní roli v něm hraje slovíčko „gi“.

Datum publikace: 05.03.2018

Kdo ví, gi možná znamená táta. Třeba to je i máma. Může to být taky „mám hlad“, nebo cokoliv jiného. Zatím to má milion významů. Zkrátka to je gi.

Tři stupně

Manželka ho rozdělila na tři stupně – gi dobré, gi docela špatné a gi špatné. Nejlepší je první varianta. Pokud Ema zůstane u ní, obvykle přidá i další písmenka, která zatím nejdou identifikovat. Těžko říct, na který konec abecedy je zařadit, vypadá u nich ale neskutečně spokojeně.

Trochu horší je gi docela špatné. Ještě se to sice dá rozehnat a rozptýlit, ale už je to složité. Právě v tento moment přichází na řadu náš zpěv. Horší je, že většinou vůbec nefunguje a Emička se na nás dívá jako na blázny. Pokud jednou bude mít k hudbě negativní vztah a my budeme hledat příčiny, tak je jasné, kde po nich pátrat.

Kritická třetí fáze

Z druhé fáze gi často přechází do slavnostního finále – gi špatné. Tady už je to zlé. Gi se opakuje několikrát po sobě a přechází v dlouhý a vytrvalý pláč, který nejde zastavit. Doprovází ho i další zvuky. Třeba dlouhé „méééé“ nebo „ááááá“.

Rekordem jsou čtyři gi po sobě. Bohužel se jednalo o gi špatné, a aby to bylo zajímavé, tak se Ema pustila do akce právě v okamžiku, kdy máma zabouchla dveře a zamířila do lékárny, aby co nejrychleji zažehnala naši domácí rýmičku.

Emička se postupně zabarvila do fialova a náš první domácí samostatný dýchánek se proměnil v pořádné drama, které ukončila až naplněná plínka a blažený výraz v Emčině obličeji.

Úžasné dva měsíce

Taky už umí „říct“ ne. Jen naštěstí ještě neví, kdy se používá a zatím je to startovací heslo pro pláč. Koníčky už pase jako profesionál, zvládá na nás vyplazovat jazyk a přehazovat hlavičkou ze strany na stranu, dává si pěst do pusinky a usmívá se na nás. Nebo třeba na zeď či na strop. První dva měsíce společného života byly prostě úžasné.

Autor: Petr Sobol


Čtěte také:
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek