Soutěž

SOUTĚŽ: Francouzská kosmetika Saforelle je zpět! Hrajeme o 2 naplněné balíčky

SOUTĚŽ: Francouzská kosmetika Saforelle je zpět! Hrajeme o 2 naplněné balíčky
Další soutěž s kosmetikou Saforelle je tady! Máme pro vás přichystané balíčky s přípravky na intimní hygienu. Stačí odpovědět na soutěžní otázku a možná vylosujeme právě vás. ...
 

Doporučujeme

Rozvázání pracovního poměru v těhotenství či na mateřské dovolené

Výpovědí může zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr s těhotnou zaměstnankyní, zaměstnankyní na mateř ...
 

Novorozenec, zdravotní pojištění a výběr pojišťovny

Jste těhotná, porod se blíží a vy nevíte, jak je to s výběrem pojišťovny u novorozence?Tady přináším ...
 

Nejčtenější

Výtok v těhotenství má mnoho příčin

Mezi nejčastější příčiny výtoku v těhotenství patří hormonální nerovnováha. A to jak na začátku, tak ...
 

Nemocné dítě

Pneumokoky mohou u dětí způsobit i smrt

Onemocnění, která pneumokoky způsobují, vypadají zpočátku jako běžné nachlazení. Poté se přidá bolest hlavy a uší, zvracení i vysoké teploty. Nejvážnější případy mohou končit i úmrtím. Podle statistik Státního zdravotního ústavu (SZÚ) bylo v roce 2016 zaznamenáno celkem 13 případů invazivních pneumokokových onemocnění (IPO) ve věkové kategorii dětí do pěti let. Reálný počet případů IPO však bývá vyšší, protože ne všechny případy se podaří diagnostikovat a nahlásit. Pneumokoky se sice vyskytují u osob všech věkových kategorií, nejzávažnější komplikace ale způsobují u nejmenších dětí a seniorů.

Pneumokoky mohou u dětí způsobit i smrt

Zánět středouší, vše co by rodiče měli o nemoci vědět

Záněty středního ucha neboli otitidy (otitis media) patří mezi nejčastější infekční onemocnění v dětském věku. Propukají především počátkem zimního období. V té době se nejvíce vyskytují různé respirační patogeny, např. viry oslabující imunitní systém, a pneumokoky snáze vnikají do těla. Podle odborných odhadů tři čtvrtiny všech dětí minimálně jednou onemocní akutním zánětem středního ucha ještě před dosažením třetího roku života. Děti, které poprvé onemocní akutním zánětem středouší před dvanáctým měsícem věku, často trpí otitidami opakovaně. Středoušní zánět  se nejčastěji objevuje mezi šestým měsícem až šestým rokem věku. Více přitom postihuje chlapce než dívky.

Zánět středouší, vše co by rodiče měli o nemoci vědět

Pozor na otravu houbami! Hrozí i dětem

Teplo a vlhko – to je doba, která je ideální pro růst hub a houbaření. S tím ale souvisí i případy intoxikace houbami. A ty se týkají nejen dospělých, ale mnohdy i celých rodin včetně malých dětí.

Pozor na otravu houbami! Hrozí i dětem

Primář dětské chirurgie Nemocnice Na Bulovce MUDr. Karel Harvánek: „U prvňáčků je úrazů minimum“

Skončily prázdniny a začal nový školní rok. Zeptali jsme se primáře dětské chirurgie a traumatologie Nemocnice Na Bulovce MUDr. Karla Harvánka, jak rizikové je toto přechodné období z hlediska dětských úrazů.

Primář dětské chirurgie Nemocnice Na Bulovce MUDr. Karel Harvánek:  „U prvňáčků je úrazů minimum“

Roztroušená skleróza se nevyhýbá ani dětem

Porucha vidění, řeči, brnění, nejistá chůze, ztráta citlivosti rukou či nohou, únava, duševní nevyrovnanost. Jakmile rodiče uvidí tyto příznaky u svého potomka, měli by s ním vyrazit k neurologovi – může se jednat o první ataku roztroušené sklerózy (RS). Lékaři odhadují, že v České republice nyní žije 50 dětí s RS. Včasná diagnóza zásadně zlepšuje jejich naděje na plnohodnotný život. Dětské pacienty s RS v Česku mapuje Registr pacientů s roztroušenou sklerózou (ReMuS) a upozorňuje na ni v rámci Světového dne RS, který letos připadá na 25. května.

Roztroušená skleróza se nevyhýbá ani dětem

Celiakie se nevyhýbá ani dětem. Co byste o nemoci měli vědět?

V České republice se stále zvyšuje počet osob s diagnózou celiakie. Odborníci však odhadují, že až u 60 % pacientů není tato intolerance doposud odhalena. Přitom jedině včasná diagnostika může pacientovi pomoci. Problém s nárůstem celiakie se týká i malých dětí.

Celiakie se nevyhýbá ani dětem. Co byste o nemoci měli vědět?

I kojenci mohou trpět obezitou

Ač se to nemusí někomu líbit, kojenec v blahobytné kondici není obrazem plného zdraví, ba naopak. Kojenec plný faldídů je předobrazem obézního dospělého, a jak je známo, obezita je nemoc a je spojená s řadou zdravotních rizik.

I kojenci mohou trpět obezitou

Hemofilie, nemoc, při které krvácejí chlapci

V ještě nedávné minulosti byla diagnóza hemofilie hrozbou toho, že se nemocný nedožije více než dvanácti třinácti let. Moderní léčba hemofilikům nabízí nejen delší, ale i mnohem kvalitnější život, takový, který se od života zdravých lidí téměř neliší.

Hemofilie, nemoc, při které krvácejí chlapci

V loňském roce u nás zemřelo na tuberkulózu šest dětí

Na tuberkulózu u nás v loňském roce zemřelo celkem 21 lidí, z nichž bylo šest dětí. Přestože výskyt tuberkulózy je u nás za poslední dva roky na historickém minimu, znamená to problémy. Nízká nemocnost způsobuje potíže s dodávkou léků, vakcíny i tuberkulinového testu.

V loňském roce u nás zemřelo na tuberkulózu šest dětí

Každý rok ošetřujeme děti poraněné rachejtlemi a petardami, varují lékaři

Konec roku se blíží a s ním přichází i čas používání zábavní pyrotechniky. Přestože tu by měli používat výhradně dospělí, tak lékaři popáleninových oddělení každoročně ošetřují i děti, které se spálí či jinak poraní během manipulace s rachejtlemi a dělobuchy.

Každý rok ošetřujeme děti poraněné rachejtlemi a petardami, varují lékaři