_Tátův blog: Malý pašák přebírá domácí nadvládu!

Datum publikace: 19.02.2018

Jsou situace, které nenaplánujete. Nebo je můžete plánovat, jak chcete, ale ony stejně dopadnou úplně jinak. Když máte doma malou dceru, smiřte se s tím, že to tak prostě bude. Ženy totiž vládnou světu a je úplně jedno, kolik jim je let!

Asi tak, jako všichni nadcházející rodiče, i my jsme měli plány, co budeme a co rozhodně nebudeme dělat. Dudlík? Ten dávat nebudeme. Nošení na rukou? Jasně, že jo, je to náš miláček. Ale přiměřeně! A společné spaní v posteli? Přece nemůžeme riskovat, že si na to navykne.

Bez dudlíku ani ránu

To poslední poctivě dodržujeme. Teda až na dvě ranní výjimky, kdy nás ošálila svým neodolatelným pohledem. Za tu dobu, kterou tráví v postýlce, ho zvládla nacvičit dokonale.

Naše delší předsevzetí prolomila ještě rychleji…

Emička rychle vycítila příležitost a prvním delším pláčem si řekla o cumel. Doufali jsme, že to byla jednorázová příležitost, ona nás ale přechytračila a svou šanci už nepustila. Drží ho neskutečně pevně, a když o něj náhodou přijde, dává to hodně rychle a nahlas najevo.

Vynalézavost nezná mezí

Vzpomínáte, když jste si hráli se svou oblíbenou hračkou a najednou vám ji někdo vyhodil metr od vás? Štvalo vás to, že?! Tak přesně tak Ema reaguje, když přijde o dudlík. Horší je, že křičí tak dlouho, dokud ho nedostane. A zvládne to i několikrát za sebou.

Ona ale své umění posunula ještě dál. Ještě sice neví, k čemu všemu jí slouží ruce, už ale ví, že si pomocí nich udrží dudlík v puse. Taky ale ví, že když si dá pár prstů do pusy a šikovně uchytí dudlík, tak ho může vymrštit třeba i na druhou stranu postýlky. Pak zase může plakat a čekat, až jí ho doneseme. Ví, co chce a jde tomu tvrdě naproti. Je to prostě pašák!

Hurá na ruce

Děti jsou vynalézavé a Emička jakbysmet. Je neuvěřitelné, co v té svojí malé hlavičce dokáže po pár týdnech života vymyslet. Trhá nám srdce, když vidíme, jak se trápí. Jak se kroutí a do očí se jí derou slzy. Ty naštěstí ještě netečou, už tak je to ale pořádné drama. Pak ale jako byste mávli kouzelným proutkem, vzali ji na ruce a je po problémech. Zkrátka si jde tvrdě za svým.

Ještě před necelými dvěma měsíci se spokojeně nosila v bříšku a o zdejším světě neměla sebemenší potuchy. Dokázala se v něm ale hodně rychle zorientovat a brzy nám dala najevo, kdo teď u nás doma vládne. Je to prostě (budoucí) žena, jak má být!

Autor: Petr Sobol


Čtěte také:
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek