_Tátův blog: Léto je v plném proudu. Emička už byla v Dinoparku, ZOO i v oblacích

Datum publikace: 30.07.2018

Prázdniny jsou v půlce. Ještě je toho hodně před námi, ale také spoustu za námi. Někteří lidé sice tvrdí, že malé dítě je omezení a že se tím váš život na nějakou dobu zastaví, Emička nás ale přesvědčuje o pravém opaku. Všechno je s ní ještě dokonalejší a plné nových zážitků.

Přemýšlíte, kam v srpnu vyrazíte na výlet? My jsme jich v minulých týdnech s Emčou několik podnikli a pokaždé to stálo za to. Třeba vás něco z toho inspiruje.

Na hory jedině s nosítkem

První horský výšlap na Velký Javorník v Beskydech Emička podnikla beze mě. Jen s mámou, tetou a strejdou. Čekalo je pár náročných kilometrů do kopce, ale po asfaltce, a tak vyrazili s kočárkem. Jenže dopadli jako Pat a Mat, brzy sešli z cesty a skončili v lese, kam už se s kočárkem nedalo. A tak se museli rozložit kočár, vzít ho na ruce, nahodit na rameno několika kilovou tašku a pohodový výstup se změnil na sedmihodinovou túru. Ještě, že měli nosítko, kam Emu mohli schovat a lesní cestu s vypětím všech sil zvládli. Mám pocit, že manželka doma kulhala ještě tři dny.

Na lov dinosaurů

Na návštěvu Dinoparku jsem se těšil – hlavně kvůli sobě. To jsem ale netušil, že Emičku budou dinosauři fascinovat ještě více než mě. Nezalekla se krvelačných zubů, které se přítomnému modelu snažila vytrhnout, ani tyrannosaura rexe, jehož bez respektu tahala za nohu. Zatímco tříletý synovec pak odcházel s pláčem z kina, Emička na „dinofilm“ hleděla s otevřenou pusou. Příště ji asi vezmeme do multikina.

Výlet do druhohor jí fascinoval a tak, jak kdysi lovili dinosauři svou kořist, lovila i ona vše, co ji přišlo pod ruku. Ten den však měla neklidné sny. Že by jí v nich pronásledoval některý z dinosaurů?

Dinoparků je u nás pět, v Ostravě, Vyškově, Liberci, Praze a Plzni. Pokud jste to dosud neudělali, zkuste některý z nich navštívit, určitě nebudete litovat.

Hlavní tahák ZOO? Listy

Když jsme zvládli Dinopark, zvládneme i ZOO, řekli jsme si. První návštěva zoologické zahrady se totiž moc nepovedla. Tři čtvrtiny z ní Emička prospala a zbytek proplakala. Druhý pokus dopadl lépe, Eminu pozornost si vysloužili hlavně žirafy, sloni a plameňáci, nejvíc ji ale lákaly informační cedule, kamenné zdi, listy v pavilonu evoluce a houpačka na novém hřišti.

ZOO je však místem, které byste s dětmi měli během léta rozhodně navštívit. Ať už „naši“ ostravskou, pražskou v Tróji nebo za mě nejkrásnější Lešnou ve Zlíně.

Vzhůru do oblak

Hodně mě zaujaly také stezky v oblacích, kterými se to na našem území začíná hemžit. Žádnou z nich jsme sice ještě nenavštívili, s Emičkou už jsme se ale vstříc oblakům vydali. Navštívili jsme náš oblíbený Štramberk, kterému se přezdívá Moravský Betlém. Cestou nahoru k věži nás čekalo několik nástrah, kočárek ale náročnou cestu zvládl a s Emičkou v nosítku jsme zdolali desítky schodů, abychom si vychutnali krásný výhled do okolí. Ema byla očividně nadšená a jen, co jsme z rozhledny odešli, totálně vytuhla. Zřejmě do toho výšlapu dala veškeré své úsilí.

Příjemné jsou také projížďky s kočárkem po cyklostezkách okolo vody nebo v zámeckých parcích, asi zkusíme nějaký hrad a taky první cestu letadlem. Emička si jednou nic z toho, kde dosud byla, pamatovat asi nebude, léto je ale v polovině a je třeba si ho ještě pořádně užít.

A kam berete své děti v létě vy?

Autor: Petr Sobol


Čtěte také:
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek