_Tátův blog: Přestup do sporťáku? Ještě nepřišel ten správný čas

Datum publikace: 09.07.2018

Emička se za poslední dny neuvěřitelně posunula dopředu. Místo plazení správným směrem sice zařadila zpátečku a couvá, to ale brzy dopiluje. Na břichu totiž tráví tři čtvrtiny dne, lapá všechno, co má v dosahu, a svůj život si maximálně užívá.

Dokonce začala rozšiřovat svůj slovník a ke slovíčkům „gi“ a „dej“ přidala „bebe“. Ještě kousek a třeba z toho bude táta. Když se jí to ale snažím naučit, dívá se na mě jako na člověka z jiné planety. Jinak ale rozhazuje úsměvy do všech stran.

Ideální čas na sporťák

Ležící miminko se definitivně proměnilo v malého rošťáka, a tak jsme se rozhodli pro další krok – přestup do sporťáku. Emička už totiž nechce v kočárku jenom spát, ale sledovat všechno, co se okolo ní děje. Úplně všechno. Nesmí jí uniknout ani jeden detail!

Na výletech se kočárek stal jenom komparzem. Zato Emička se nosí na rukou a v nosítku. Všechno chce vidět, na všechno si sahá a všechno ji fascinuje. Prostě ideální čas na sporťák, ze kterého má daleko lepší výhled a odkud může zpracovávat vše, co se děje okolo ní.

Podle odborníků je vhodná doba na přesun do sportovního kočárku zhruba po šestém měsíci dítěte. Tedy v době, kdy už je korba pro dítě malá a do hlubokého kočárku se nevejde. V letních měsících je dětem navíc v korbičce horko, zato sportovní verze je vzdušnější a příjemně do ní profukuje. Doporučuje se taky počkat, až se dítě samo posadí, ale to většina lidí, stejně jako my, nedodrží. Drtivá sporťáků už je totiž polohovatelná do úplného lehu.

Jak se rozhodnout?

První projížďka byla přesně taková, jak jsme si mysleli – Emička byla nadšená, cítila se jako královna. Problém ale přišel ve chvíli, kdy začala být unavená. Celá připásaná se najednou nemohla protahovat tak, jak je v kočárku zvyklá. Už si nemohla zvedat nohy nad hlavu a snažit si je přitáhnout do pusy. Už sebou nemohla ani házet ze strany na stranu. A když to zjistila, přestala být ve své kůži.

Dva dny jsme přemýšleli, které rozhodnutí bude správné – nechat jí ve sporťáku, kde má luxusní výhled, nebo z ní udělat ještě placku v korbičce, ve které se ale stále cítí příjemně a spokojeně. Než jsme došli k závěru, manželka honem využila šance a koupila stylovou podložku do sportovního kočárku, Ema se pak ale vrátila do svého „vozu,“ ve kterém prožila půl roku svého dětství.

Už jenom chvíli

Usoudili jsme, že na sportovní kočárek má ještě pár týdnů čas. Je na něho prostě ještě malá a působila v něm trochu ztraceně. Korbičku si pak už neužijeme, zato sporťák budeme používat třeba i dva roky. A Emička je přece jenom pořád ještě trochu miminko. Už ale vážně jenom chvíli…

Autor: Petr Sobol


Čtěte také:
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek