_Tátův blog: Voláme SOS. Jak máme Emičku naučit jíst maso?

Datum publikace: 02.07.2018

Emička má sice teprve půl roku, už si ale dokáže stát za svým. Když „řekne“ ne, tak s ní nic nehne. Kdy si ale usmyslela, že bude vegetariánkou?!

Začala na mlíku, pak ochutnala zeleninu i ovoce. Tři blumy na večer? Žádný problém. Ovoce miluje, zeleninu do ní dostaneme taky. Ale maso? S tím na ni nechoďte…

Proč mi to děláte?

Usadí se ve své nové jídelní židličce (krmení na rukou, v autosedačce ani lehátku už totiž nebylo komfortní) a čeká, co jí naservírujeme. Na začátku je v jejich očích nadšení, když ale ve svém prvním soustu ucítí maso, věnuje nám několik ukřivděných pohledů: Proč mi to děláte?!

Pár lžiček sice zvládne, pak ale začíná prskat, propíná se, vrtí se a dělá všechno pro to, abychom ji už nechali být.

Legendární mlýnek

Pamatujete si ještě, jak jste jako malí dělali u jídla mlýnek? Třeba s kaší? Nebo právě s masem? Byla to hrozná legrace, že? Taky mi to tak přišlo. Jenže když to najednou dělá naše šestiměsíční dcera, už mi to tak srandovní nepřijde. Manželka občas už ztrácí trpělivost, a když krmím já, Emička má jídlo ve vlasech, za ušima, v obočí i na nohách. Prostě všude.

Přitom na ní rozhodně nešetříme a moje platební karta dostává pořádně zabrat. Zatímco my jsme měli na oběd vepřové kotlety nebo kuřecí řízky, naše princezna si dopřává opravdové lahůdky. Je libo jehněčí? Máte rádi telecí? Dali byste si králíka? Nebo radši šťavnaté hovězí? Pokud vám nevadí, že vám naservírujeme ohřáté zmrazené kousky smíchané se zeleninovou „přílohou“, tak se klidně stavte, my toho stále máme dost.

Prosíme o radu

Každý den sice děláme mírné pokroky, je však potřeba, aby toho do sebe dostala více. Podívali jsme se proto, co radí internet – dát tam co nejvíc mrkve nebo batáty. To Emičku na chvíli omámí, moc velký úspěch to ale nepřineslo. Někdo zase dává domácí džus nebo ovoce, například jablíčko. To by nemusel být špatný nápad. Moc dalších triků ale není…

Vím, že ode mě v blogu budete čekat nějakou radu nebo fígl, který funguje. Já ho ale v tuto chvíli nemám.  A tak to dneska zkusím obrátit – máte pro nás nějaký tip, jak naší Emičku naučíme jíst maso?

Autor: Petr Sobol


Čtěte také:
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek