_Tátův blog: Abrakadabra. S pitným režimem pomůže kouzelná lahev

Datum publikace: 25.06.2018

Přiznejte se, dodržujete v horkých letních dnech pitný režim? Kolik litrů vypijete? Dva, tři? Nemyslím teď piva, ale nejlépe obyčejné vody. A kolik toho v těch vedrech vypijí vaše děti? To naše kromě umělého mléka nechtělo nic. Až jsme objevili kouzelnou lahev.

Jakmile Emička přešla od kojení na umělé mléko, začala pít z lahvičky. S tím neměla žádný problém. Až do okamžiku, kdy jsme mlíko nahradili vodou. Kojeneckou a převařenou.

Voda? V žádném případě!

Zatímco já jsem se před lety „učil“ pít čistou vodu, kterou jsem vyměnil za slazené limonády, zhruba týden, Emička si na ni zvyká dodnes. Od samého začátku jí moc nešmakuje a pije ji jen po malých doušcích. Jenže v červnu udeřila horka a bylo třeba toho do ní dostat víc.

Pořádně se do toho opřela, až když byla venku pořádná výheň, ale doma, prostě jen tak, to v žádném případě. Prská ji všude okolo sebe, někdy se směje od ucha k uchu, jindy se vzteká nebo ji jen tak užumlává a tváří se při tom nesmírně důležitě. A tak jsme zabrousili do internetových diskuzí a zkusili se inspirovat některými radami.

Kouzelná lahev

Vyměnili jsme lahvičku a vodu jí nalili do té, ze které pije mlíko. Výsledek? Žádný. U někoho prý funguje, když u pití dítě chválíte. Tak jsme taky chválili, ale ono nebylo moc za co. Zabralo až to, když jsme vodu dali na lžičku a začali jí krmit. To ale s výhledem do budoucna není moc dobré řešení. Nebo vy byste snad chtěli pít víno nebo pivo po lžičkách? Když bylo nejhůř, tak jsme k tomu přistoupili, ale zkoušeli jsme dál. Dokonce jsme přemýšleli nad tím, že jí vyzkoušíme dát naši sklenku, která ji ohromně fascinuje.

Až jsme narazili na učící lahev…

Ona není ani tolik učící, jako spíš kouzelná. V čem spočívá její výjimečnost? Nemá klasickou savičku, ale hlavně má dvě ucha, která děti mohou samy držet. A Emička v posledních týdnech začíná poznávat svět okolo sebe. Vše, co leží v její blízkosti, bere do ruky a přendavá z místa na místo. Je jí jedno, jestli bere hračku, papírové kapesníky, televizní ovladač nebo látkovou plenu. Ty má mimochodem nejradši, dává si je přes oči a nahlas se tomu směje.

A co teprve takový hrnek s uchy?! Jak jsme čekali, ihned ji zaujal a ona ho začala prozkoumávat. Hodně rychle zjistila, že z něj jde i pít a světe div se, najednou to funguje. Za Emičkou navíc na pár dnů dorazila sestřenice, která ji zbožňuje, a učení s lahvičkou převzala do vlastních rukou. Teď už se jí (té lahvičky) jen tak nezbaví.

Pozor na horko v autě

S horkými dny souvisí ještě jedna věc – zase jsem si přečetl několik zpráv, kdy lidé zapomněli v přehřátém autě na své děti. Následky jsou tragické. Našel jsem na internetu hodně zajímavou tabulku, která znázorňuje, jak rychle v zavřeném autě stoupá teplota. Pečlivě se na ni koukněte a buďte zodpovědní!


Autor: Petr Sobol


Čtěte také:
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek