_

Těhotenství

Doporučené články
Kam na spolehlivé vyšetření v 1. trimestru?

Kam na spolehlivé vyšetření v 1. trimestru?

Jste čerstvě těhotná a chcete být co nejlépe vyšetřena? K provádění screeningu v 1. trimestru je potřeba specielního zaškolení, znalostí v ultrazvkové diagnostice a v neposlední řadě zapojení do poměrně přísného systému kontroly. Není to samoúčelné, protože ultrazvukové vyšetření již v I. trimestru může vyloučit až 80 % všech vrozených vad plodu! Současně lze stanovit riziko chromozomálních poruch, ale toto vyšetření  je potřeba provést s maximální odpovědností a přesností. Neustále aktualizovaný seznam sonografistů, kteří jsou dostatečně erudováni a pravidelně kontrolováni mezinárodní certifikační autoritou- Nadací fetální medicíny se sídlem v Londýně  je na webu této certifikační autority, klikni zde a vyberte na mapě Czechia. Adresy pracoviště jednotlivých sonografistů jsou uvedeny v níže uvedené tabulce. Je na Vás, jestli se necháte vyšetřit odborníky. ... celý článek 


Jak je hodnocena bezpečnost léků pro těhotné

Většina žen se v době jiného stavu začne ptát na to, zda jsou pro ni a pro jejího potomka bezpečné léky, které v době před otěhotněním běžně užívala. Jak probíhá v rámci vývoje nového léku jeho testování s ohledem na bezpečnost plodu?
Jak je hodnocena bezpečnost léků pro těhotné

Jak na chřipku a nachlazení v době jiného stavu

Chřipka a nachlazení se nevyhýbají ani těhotným. Jak ale zvýšené teploty, ucpaný noc či bolest krku v době jiného stavu přežít bez obav o miminko?

Léky, které by žena během jiného stavu neměla užívat

Část žen se pro těhotenství rozhodne i přesto, že se dlouhodobě léčí s nějakým chronickým onemocněním. V zásadě to není o problém, žena by ale měla vědět, že existují léky, které by mohly být s ohledem na její těhotenství nebezpečné.
Léky, které by žena během jiného stavu neměla užívat