Soutěž

SOUTĚŽ: Francouzská kosmetika Saforelle je zpět! Hrajeme o 2 naplněné balíčky

SOUTĚŽ: Francouzská kosmetika Saforelle je zpět! Hrajeme o 2 naplněné balíčky
Další soutěž s kosmetikou Saforelle je tady! Máme pro vás přichystané balíčky s přípravky na intimní hygienu. Stačí odpovědět na soutěžní otázku a možná vylosujeme právě vás. ...
 

Doporučujeme

Novorozenec, zdravotní pojištění a výběr pojišťovny

Jste těhotná, porod se blíží a vy nevíte, jak je to s výběrem pojišťovny u novorozence?Tady přináším ...
 

Co je kolposkopie

Kolposkopie - principem kolposkopie je prohlížení povrchu děložního čípku speciálním mikroskopem - k ...
 

Nejčtenější

Výtok v těhotenství má mnoho příčin

Mezi nejčastější příčiny výtoku v těhotenství patří hormonální nerovnováha. A to jak na začátku, tak ...
 

Těhotenství

Doporučené články

Kam na spolehlivé vyšetření v 1. trimestru?

Jste čerstvě těhotná a chcete být co nejlépe vyšetřena? K provádění screeningu v 1. trimestru je potřeba specielního zaškolení, znalostí v ultrazvkové diagnostice a v neposlední řadě zapojení do poměrně přísného systému kontroly. Není to samoúčelné, protože ultrazvukové vyšetření již v I. trimestru může vyloučit až 80% všech vrozených vad plodu! Současně lze stanovit riziko chromozomálních poruch, ale toto vyšetření  je potřeba provést s maximální odpovědností a přesností. Neustále aktualizovaný seznam sonografistů, kteří jsou dostatečně erudováni a pravidelně kontrolováni mezinárodní certifikační autoritou- Nadací fetální medicíny se sídlem v Londýně  je na webu této certifikační autority, klikni zde a v roletovém menu zvolte Czech Republic. Adresy pracoviště jednotlivých sonografistů jsou uvedeny v níže uvedené tabulce. Je na Vás, jestli se necháte vyšetřit odborníky.

Kam na spolehlivé vyšetření v 1. trimestru?

Jak je hodnocena bezpečnost léků pro těhotné

Většina žen se v době jiného stavu začne ptát na to, zda jsou pro ni a pro jejího potomka bezpečné léky, které v době před otěhotněním běžně užívala. Jak probíhá v rámci vývoje nového léku jeho testování s ohledem na bezpečnost plodu?


Jak na chřipku a nachlazení v době jiného stavu

Chřipka a nachlazení se nevyhýbají ani těhotným. Jak ale zvýšené teploty, ucpaný noc či bolest krku v době jiného stavu přežít bez obav o miminko?


Léky, které by žena během jiného stavu neměla užívat

Část žen se pro těhotenství rozhodne i přesto, že se dlouhodobě léčí s nějakým chronickým onemocněním. V zásadě to není o problém, žena by ale měla vědět, že existují léky, které by mohly být s ohledem na její těhotenství nebezpečné.