Doporučujeme

Rozvázání pracovního poměru v těhotenství či na mateřské dovolené

Výpovědí může zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr s těhotnou zaměstnankyní, zaměstnankyní na mateř ...
 

Jak ovlivní konizace následné těhotenství?

Některé ženy se rozhodnou pro těhotenství poté, co podstoupily zákrok zvaný konizace. Jak může tento ...
 

Nejčtenější

Výtok v těhotenství má mnoho příčin

Mezi nejčastější příčiny výtoku v těhotenství patří hormonální nerovnováha. A to jak na začátku, tak ...
 

Antikoncepce

Doporučené články

Antikoncepce – metody

Rozmnožovací pud je jedním ze základních instinktů, kterým byl člověk od přírody vybaven. Bez něj by lidstvo dávno vymřelo. V  životě jsou ale období, kdy se člověk touží »množit jen klamně« a s potěšením využívá nejrůznější antikoncepční metody, které mu umožní se sexuálně vybít bez následků rodičovství. Pak ale přijde doba, kdy se ozvou biologické hodiny a člověk najednou zatouží po životě ve dvou a po potomkovi…
Vymyslet způsob, který člověku umožní prožívat sex bez toho, aby při každé souloži plodil potomky je starý jako lidstvo samo. V minulosti k tomuto účelu sloužily citrónové plátky, oblázky nebo zvířecí trus, jež si ženy dobrovolně dávaly do pochvy. Pak na řadu přišly předchůdci prezervativů v podobě kozích nebo ovčích střívek. Revolučním převratem byla hormonální antikoncepce.

Antikoncepce – metody

Historie antikoncepce

Snaha o regulaci množství početí, je patrně stará jako lidstvo samo. V pravěku tohoto bylo docíleno přirozenou cestou, kdy pravěké ženy byly po většinu svého plodného života buď těhotné, nebo kojily své potomky. S nástupem civilizace se ale podmínky pro rozmnožování postupně měnily a lidé začali hledat způsob, jak početí zabránit umělou cestou.

Historie antikoncepce