_Tátův blog: Hurá, máme ženicha!

Jsou kultury, ve kterých se rodiče obou stran dohodnou na sňatku snad ještě dříve, než jejich děti spatří světlo světa. To my dělat samozřejmě nebudeme, necháme Emičku, ať si jednou svého ženicha vybere sama. Teda pokud splní všechny požadavky a projde dlouhým schvalovacím procesem.

Datum publikace: 24.01.2018

Ale ono to vlastně ani nebude potřeba. Řekli jsme si, že jí trošku pomůžeme, a vydali jsme se na lov budoucích partnerů sami. A tak jsme jí ještě několik měsíců před narozením dohodili Davídka. Jen tak mimochodem, ten se v té době taky ještě ohříval v plodové vodě…

První rande

Prvním potenciálním budoucím partnerem byl Tomášek. Na podzim jsme ho jeli navštívit. Bude to fajn chlap, má skvělé rodiče a vypadá to, že to bude pořádný parádník. Jenže bydlí trošku dál. Druhý na řadě byl Davídek. Hned nám padl do oka, my jsme se mu taky líbili. Snad! Navíc bydlí hned za rohem, no co víc si přát. A tak jsme jim s Emičkou domluvili první rande.

Ti dva se poprvé viděli při projížďce v kočárku. Teda, viděli… Nejspíš o sobě neměli sebemenší tušení, i když je od sebe dělilo jen pár centimetrů. O pár dnů později dorazil Davídek k nám.

Co na sebe?

Emička byla už od rána nervózní a probudila se dřív, než obvykle. Bylo třeba vymyslet nějaký outfit, jenže první plány vzaly za své, když jí všechny čelenky byly asi o tři čísla větší. V úvahu připadaly růžové tepláky, volba ale nakonec padla na neutrální šedou. Přece mu neukážeme, že je celá z cukru, že? K tomu jsme nasadili ponožky s nápisem „papa“, aby malý věděl, komu Emička prozatím patří.

Davídek dorazil ve velkém stylu, celý vyfešákovaný a očividně se taky nesmírně těšil. Ani jeden z nich totiž nespal a oba po sobě ihned začali házet pohledy. Emičce sice občas sklouzly oči na Davídkovo pruhované triko, které poutalo její pozornost stejně jako jeho neuvěřitelné šermování ručkama a nohama. Rozjel takovou podívanou, za kterou by se nemusel stydět ani Travolta z Pomády. A uchvátil tím i naší malou, která se mu snažila sekundovat.

Dej mi ruku

Po seznamovacím rituálu došlo i na první kontakt. Emička využila první klidnější Davídkovy chvilky a hned ho vzala za ruku, kterou „držela“, co to jen šlo. Davídek na ni hodil upřený pohled a rychle pochopil, kdo bude v jejich vztahu dominantní.

První rande trvalo skoro dvě hodiny. A pro oba to byl asi parádní zážitek. Několik dalších hodin totiž ani jeden z nich nespal a oba byli plní dojmů. Davídek věděl, že odtud není úniku, zato Emička už spřádala plány, kam jejich vztah posune na dalším rande. To první jim dopadlo na jedničku.

Autor: Petr Sobol


Čtěte také:
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek