_Tátův blog: 5 triků, kterými zaručeně uklidníme Emičku. Zkuste to taky!

A je to tady. Emička se dneska probudila s „dobrou“ náladou a svůj úsměv nám nedarovala zadarmo. Bylo nám jasné, že nás čeká těžká dřina. Na prořvané denní epizody totiž nejsme moc zvyklí. Jenže i ženy mají své dny…

Datum publikace: 19.03.2018

Emička si povídá čím dál víc. V jejím slovníku sice stále vládne slovíčko „gi“, zejména před usínáním ale dokáže klábosit třeba i hodinu. Sama se sebou. Během dne si zase vypráví s námi a už nám umí dát hlasitě najevo, když se jí něco nelíbí. To v překladu znamená, že má hlad. Anebo taky, že se nudí.

V takovém případě přicházejí na věc naše metody, kterými se ji snažíme zabavit a které mají za cíl změnit rohlík v jejím obličeji na spokojený úsměv. Které to jsou?

Kniha, základ života

Vypadá to, že Emička bude knihomol. Zatím frčí na černobílých vzorech a obrázcích, ty ji ale naprosto fascinují. Hlavně tedy prasátko. Když si vybavím, jak dokáže slintat a jak vypadá po kojení, tak to zatím sedí dokonale. Svou knížku sleduje dlouhé minuty a koncentruje na ni veškerou pozornost. Když u toho pase koníky, tak hlavičkou kmitá ze strany na stranu a očima listuje stránku za stránkou. Občas se sice začte natolik, že jí hlavičky padne vyčerpáním ke dnu, v tom jí ale dojde, že na nějakou stránku zapomněla a to ona přece nemůže dopustit. A tak jde znovu do akce.

Když zaberou blbiny

Někdy ale do akce musíme nastoupit i my. Emička si dokáže spokojeně hovět v lehátku nebo pod hrazdičkou, kde s přesností trefuje jednu létající hračku za druhou, vyžaduje však i naši pozornost. Čím bláznivější, tím lepší! Čím větší blbiny říkáme a čím divněji se u toho tváříme, tím větší má Emička radost. Vůbec jí nevadí, že naše vmyšlené písničky nedávají žádný smysl, a že kdyby je slyšeli sousedi, tak si myslí, že jsme utekli z Bohnic. Jen doufám, že si je nezapamatuje a že je jednou nebude zpívat třeba na školní besídce nebo před Mikulášem. To by pak asi dostala spíše pytel plný brambor od čerta…

Fungují ruce i nohy

Taky miluje naše nohy a ruce. Kdyby mohla, trávila by na nich hodiny. Je na nich maximálně spokojená. Problém ale nastane, když ji položíme bokem a ona si to ještě nepřeje. To jakoby nám rázně řekla: „Tak to teda ne!“ Její kouzlo většinou zafunguje a promění ji zpátky v nosící miminko.

Tajné triky

Je pravda, že nám pomohl i internet, na kterém jsme našli fintu s názvem zázračný reflex. Když má být zázračný, tak proč ho nevyzkoušet, že? Stačilo si počkat, až Emička ulehne ke spánku. Pak jsem jí prstem několikrát přejel od vlásků až k nosu a čekal, jestli usne. Neusnula, je totiž malá Kelišová, které nemůže nic uniknout. Ale dokázala se zklidnit a pomalu zavírat její kukadla, kterými z postýlky pozoruje každou škvíru.

Dokonce jsme objevili ještě jednu větší pecku. Vysavač! A ten teda funguje i na Emičku, kterou dokáže dokonale uklidnit a dokonce i uspat. Dítě vám usne a vy si přitom ještě uklidíte. Co víc si přát?! Zkoušeli jsme pouštět stejné zvuky z notebooku i telefonu, ale originál je zkrátka originál a Emičku ničím jen tak neošálíme.

Prso nad zlato

Pokud nezabere žádný z našich triků, tak to znamená, že má naše ani ne pětikilové stvoření zase hlad. O ten si říká s přesností švýcarských hodinek. V tom přichází do akce zázračné prso její mámy, které s Emičkou dělá zázraky. Nikde jinde totiž nevypadá tak klidně a spokojeně jako právě u něj.

Autor: Petr Sobol


Čtěte také:
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek