_Tátův blog: Máme doma Koukalovou nebo nového Jágra?

Malí kluci často sní o tom, že z nich jednou budou popeláři nebo astronauti. Jenže do vesmíru se nikdo z nich nepodívá a postupem času zjistí, že ani popelařina není moc perspektivní povolání. To holky by se rády vydaly na učitelskou dráhu, jako letušky by chtěly létat v oblacích nebo prodávat potraviny za pokladnou. Jsem zvědavý, co z toho si vybere naše Emička.

Datum publikace: 12.02.2018

Já bych se samozřejmě nebránil tomu, kdyby se rozhodla pro sportovní kariéru. Zkusil jsem jí proto pustit zahajovací olympijský ceremoniál v Jižní Koreji a čekal, jak její první kontakt se sportem proběhne. Výsledek? První třetinu prospala, druhou „obědvala“ a v závěru jsme jí soukali do autosedačky. Jak byl zapálený oheň? Nemám tušení!

Skoky nebo Biatlon?

Můj úvodní plán nevyšel, přesto mi to nedalo a přemýšlel jsem, jakým směrem by se jednou mohla vydat. Česká výprava si v Koreji připomíná skokana Jiřího Rašku, který zřejmě nějak tajně inspiroval i naši princeznu. I když o něm v životě neslyšela, nohama se od všeho odráží tak, že by se za to na můstku nemusel stydět ani polský Batman Adam Malysz.

Možná by bylo dobré vytěžit něco z české biatlonové euforie. Že bychom doma měli nástupkyni Koukalové a Vítkové? Ema dokáže zaměřit svůj cíl a důkladně ho několik minut sledovat. Kdyby jí tolik fascinoval i terč na biatlonové střelnici, tak by z toho klidně mohla cinknout medaile.

Poctivá obrana!

Přiznám se, že bych si dokázal představit, jak se věnuje krasobruslení, jenže my jsme přece hokejový národ. A žádný Jágr mezi ženami tady ještě nebyl. Tak co to zkusit změnit?! Místo v útoku bych jí ale zatím viděl jako poctivého obranáře. Když sleduju, jak dokáže bránit svoji plinku nebo dudlík, který ani za nic nepustí z pusy, tak by určitě zvládla hájit i své spoluhráčky. A kdyby se přeci jen něco přihodilo, tak by je mohla zkusit zatahat za vlasy, jako to dělá u své mámy, nebo by jí natáhla pravý hák, který jsem od ní dneska schytal já. Musím uznat, že byl dobře řízený – letěl přímo na nos a „okořenilo“ ho škrábnutí nehtíky. Jen aby z ní místo Jágra nevyrostl nový Gudas…

Necháme se překvapit, olympiáda bude dlouhá a třeba jí zaujme ještě něco jiného. A když ne, tak to za dva roky zkusím u letních Her znovu. Přeci jen, legendární gesto Usaina Bolta už zvládá na jedničku.

Autor: Petr Sobol


Čtěte také:
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek