_Za selhání mužů v ložnici může i stav jejich dásní

Datum publikace: 03.01.2019

Erektilní dysfunkce může souviset s onemocněním dásní! Podle odborníků by správná ústní hygiena prováděná dvakrát denně mohla být dobrou prevencí i metodou, která mužům v ložnicích vrátí jejich sebevědomí.

Závěry studií, které uveřejnil server Medical News Today, ukazují souvislost mezi onemocněním dásní a schopností muže dosáhnout erekci. Z výsledků vyplývá, že závažnost erektilní dysfunkce vzrůstá v závislosti na výskytu chronického zánětu dásní – parodontitidě. 

Údaje ukazují, že více než čtyři z pěti mužů s těžkou erektilní dysfunkcí trpěli onemocněním dásní.
U mužů s mírnou erektilní dysfunkcí byl výskyt zánětu dásní menší než dva z pěti.

Cévy vedou všude

„Je známé, že onemocnění dásní souvisí s celkovým stavem organismu a velmi ovlivňuje lidské zdraví. Onemocnění dásní se dává do souvislosti například se vznikem onemocnění srdce či vznikem diabetu. Pokud mají lidé zánětem postižené dásně, dostávají se bakterie z jejich úst do krevního oběhu. Pokud může zánět dásní negativně ovlivnit činnost srdce a celý kardiovaskulární systém, je logické, že může negativně působit i na mužskou erekci, která je na správném fungování kardiovaskulárního systému závislá,“ domnívá se generální ředitel British Dental Health Foundation Dr. Nigel Carter.

Nezapomínejte na zubní kartáček, pánové!

Podle Cartera je nejlepší prevencí daného problému správná ústní hygiena prováděná dvakrát denně. „Zubním kartáčkem dvakrát denně čistěte zuby po dobu dvou minut, používejte mezizubní kartáčky či dentální nitě a kvalitní zubní pasty. Omezte pití sladkých nápojů a konzumaci sladkých potravin a dodržujte preventivní prohlídky u stomatologa. Tím máte šanci na zlepšení stavu vaší dutiny ústní a zároveň na návrat mužského sebevědomí.“
Carter se domnívá, že zlepšení stavu chrupu je jedním z klíčů k odstranění úzkosti, ztráty sebevědomí, napětí a partnerských problémů s tím souvisejících. Zdravé zuby a dásně podle něj nabízejí intenzivnější  a kvalitnější prožívání života.

 

Autor: Barbora Neubergerová


obrázek1.pngDocent Jozef Záhumenský je přednostou II. Gynekologicko-porodnické kliniky Univerzitní nemocnice Bratislava a Lékařské fakulty Univerzity Komenského. Působí také jako soudní znalecv oboru gynekologie a porodnictví na Slovensku i v České republice. Kromě každodenní práce na porodním sále vede poradnu pro vysoce rizikové těhotenství. Předmětem jeho odborného zájmu je nejen vedení porodů a prenatální péče, ale rovněž problematika těhotných žen s infekčními nemocemi. Zabývá se problematikou gynekologických infekcí a péčí o ženy, které v poporodním období provází problémy. Je autorem dvou monografií, jedné učebnice a mnoha domácích i zahraničních odbnorných článků. Více na www.zahumensky.eu


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek