_Čtvrtina Češek se domnívá, že malá prsa znamenají chudší sexuální život

Čtvrtina Češek se domnívá, že malá prsa znamenají chudší sexuální život
Datum publikace: 06.03.2015

Ženské poprsí je symbolem ženskosti. Všeobecně převládá názor, že ženy s pevnými a bujnými ňadry jsou oproti méně obdařeným ženám ve velké výhodě při navazování vztahů s muži a že jsou žádanější pro sexuální aktivity.

To potvrdil i průzkum agentury STEM/MARK, který zjistil, že až čtvrtina žen cítí, že kdyby si nechaly zvětšit poprsí, budou mít více příležitostí k sexu.
Devadesát procent žen věří, že by pro muže byly atraktivnější. 

Malá prsa rovná se méně sexu?

Co ukázal průzkum

  • 90 % žen uvedlo, že pokud by podstoupily zvětšení prsů, hlavním důvodem by bylo zvýšení atraktivity a sebevědomí
  • 89 % žen si myslí, že po zvětšení prsů může být žena pro muže atraktivnější
  • 25 % žen již někdy o zvětšení prsů uvažovala
  • Každá 3. žena si myslí, že by po plastice snadněji navázala kontakt s mužem
  • Každá 4. žena vidí s většími prsy více příležitostí k sexu
    Průzkum STEM/MARK 2014, 500 respondentů

 Velikost prsů v milostném životě nehraje zásadní roli

Co na tento názor říkají odborníci?
„Velikost prsů je pro muže otázkou jeho preferenční volby. Z pohledu evoluční sexuologie vzhledem k atraktivitě, však není velikost tak důležitá, jako je důležitá pevnost prsů. To znamená, že i muži, kteří preferují velká prsa, budou hodnotit malá a pevná prsa jako přitažlivější než velká a povislá. Pevnost prsou muži podvědomě vypovídá o tom, že žena je ve vhodném reprodukčním věku a že ještě nerodila,což je při výběru partnerky důležité,“ popisuje psycholožka a sexuoložka docentka Laura Janáčková z Institutu partnerských vztahů.
Podobně to s velikostí prsů vnímají i odborníci, kteří v praxi stojí „na druhé straně“, výrobci spodního prádla.
„Při stovkách individuálních stylingů jsem nabyla dojmu, že ženy nechtějí větší prsa, ale chtějí, aby ta jejich byla pevná a měla kulatý sexy tvar. Velká prsa je spíše obtěžují, vadí jim při sportu, při výběru oblečení a někdy i zdravotně,“ říká stylistka projektu TRIOLA STYLING TOUR Žaneta Ilutanová.

České ženy zatím nepodlehly kouzlu glamoure

Přestože ženy touží po větších ňadrech, a pro zvýšení své atraktivity jsou ochotné podstouipit zvětšení prsou, kouzlu glamoure zatím nepodlehly. Romanticky laděné spodní prádlo je zatím příliš neláká.
„Troufám si říct, že je jen malé procento žen, které podlehlo glamoure. Češky jsou spíše praktické a dávají přednost pohodlnému prádlu. Například nejčastěji si kupují jednobarevné prádlo - vede černá barva a tmavé odstíny barevné škály, na léto kupují tělové barvy, hlavně pod průsvitné letní oblečení a stále je žádaná bílou barva spodního prádla,“ doplňuje stylistka.

 

 

Foto: Triola a.s.
5.3.2015 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek