_Ženy během sexu chtějí cítit lásku a porozumění

Ženy během sexu chtějí cítit lásku a porozumění
Datum publikace: 29.09.2015

Sex pro muže znamená fyzické uspokojení, sex pro ženu znamená lásku, příval emocí a citů. Když říkáme, že muži chtějí jít na věc hned, případně, co nejdřív, tak ženy dávají přednost romantice a něžnostem.

Strategie žen a mužů se liší již od samotného začátku. Muži preferují krátkodobé vztahy a sex na jednu noc jim vyhovuje. Ženy chtějí vztah dlouhodobý, ideálně takový, který by byl navždy.
Muži chtějí dívky v období jejich mladého fertilního věku. Dívky chtějí muže, který je schopen se o ně a jejich děti postarat, zabezpečit a ochránit je. Muži chtějí dívky submisivní, ženy naopak hledají muže silné, svalnaté a dominantní, takové, kteří svou rodinu ochrání. Pokud muži chtějí sex, tak ženy chtějí lásku, která končí milováním.

Co chtějí při sexu ženy

„Prožívání sexu se u žen a u mužů trochu liší. Ženy touží po něžnostech a po tom, aby je muž zahrnoval láskyplnými projevy. Ženy jsou na rozdíl od mužů vzrušivé auditivně, vzrušují je něžná slova, projevy citu i láskyplný šepot. Touží po romantice a chtějí být milovány nejlépe navždy.“ popisuje psycholožka a sexuoložka docentka Laura Janáčková z Institutu partnerských vztahů.
Rozdíly v chování se ale najdou i tedy, když dojde k samotnému milostnému aktu. „Ženy touží po milostné předehře, touží být dlouze objímány, touží po polibcích a něžnostech. Muži tuto část milostných her klidně oželí a jdou přímo na sex, což potvrzují i průzkumy, které např. popisují, že žena preferuje dlouhé hlazení zad před sexem a muž naopak sex před hlazením zad, “ popisuje Laura Janáčková.

A co orgasmus?

Odlišný je i mechanismus prožívání orgasmu. „Muži dosáhnou orgasmu během mechanické stimulace penisu. U žen to takto většinou, ale nefunguje. U žen hraje při dosažení orgasmu zásadní roli její psychika. Ženy se potřebují soustředit na své tělo, vzrušují je představy něžného milování, mechanická stimulace je jen součástí celkového prožívání sexu, ne nadarmo se říká, že orgasmus ženy je v hlavě“ uzavírá Laura Janáčková.

Desatero sexu dívek a žen

Jak dívky a ženy prožívají sex a milování?

  • Ženy preferují muže dominantní, se širokými rameny a se znaky mužnosti
  • Ženy chtějí muže, který dokáže je a jejich společné potomky zabezpečit.
  • Ženy nehledají krátkodobé vztahy, ale chtějí vztahy dlouhodobé, ideálně na celý život
  • Sex pro ženy není v partnerském životě nejdůležitější, důležitá je láska a pocit bezpečí a sounáležitosti
  • Ženy jsou vzrušivé auditivně, líbí se jim láskyplná slova, hudba, šepot něžných slov apod.
  • Během milování mnoho žen preferuje dlouhou předehru i dohru plnou něžností a ujištění
  • Orgasmus je výsledkem psychické vyrovnanosti, klidu, pohody, erotických myšlenek a mechanické stimulace
  • Velikost penisu není pro dosažení orgasmu většiny žen důležitá. Skoro 70% žen je vzrušivá klitorálně!
  • V sexuálních fantaziích žen jsou muži silní, dominantní. V představách se ženy s těmito muži často objímají, mazlí a podobně.
  • Ženy mají mnoho erotogenních zón na svém těle – ušní lalůčky, rty, prsní bradavky, genitálie, klouby kotníků, plosky nohou atd.
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek