_Sex po padesátce? Proč ne, když zapojíte mozek

Datum publikace: 19.11.2018

Dávno pryč jsou doby, kdy z padesátnic byly sešlé babičky a o sexu se ve spojitosti s tímto věkem nehovořilo ani šeptem. Věděli jste, že po padesátce je nejdůležitějším sexuálním orgánem ženský mozek? Tak vykročte sexuálním hrátkám vstříc a inspirujte se našimi radami.

Padesátnice si dnes užívají mnohem větší svobody, než kdykoliv v historii. Proč tomu tak je? Jsou udržovanější, není na nich takové množství starostí s domácností, jako bylo před lety, v padesáti se ženy snaží o dosažení kariérního vrcholu, tak proč by do snah nemohly zahrnout také snahu o dokonalý orgasmus?

Jak potvrzuje vztahový kouč PhDr. Milan Šmíd: „Padesátnice dnes chodí pravidelně do fitness center, formují si postavu nejen pohybem, ale také dietami a zdravým přístupem k jídlu, ve věku padesát plus už se ženy netrápí těhotenstvím, hormony mají pod kontrolou… Konečně ví, kým jsou, kam chtějí v životě dojít a na úspěchu se nebojí zapracovat. A do postele si nepustí jen tak někoho.“ Pokud si chcete své sexuality užívat stejně, jako jiné ženy, dejte na rady odbornice a zapracujte na svém přístupu k sobě samé. Výsledkem bude sebevědomá žena, která vás bude bavit. Vy.

Desatero bezpečného sexu nepodceňujte ani v pokročilejším věku! 

  1. Ukažte své sebevědomí. Padesátnice vědí, kým jsou, ukažte tedy světu také, že máte jasno. Už nemusíte být jen matka, žena v domácnosti, ta, kdo utírá nudle u nosu, případně mění plenky. Můžete být přesně tolik sexy, kolik se vám chce. Nemusíte ale ani přijímat roli babičky. Před vámi se rozprostírá oceán svobody, který byste měla využít k tomu, že začnete poznávat své tělo, to, co byste v posteli opravdu chtěla zažít…

  2. Častěji než dosud. Ať už jste vdaná nebo ne, užívejte si své ženskosti, toho, že je o vás zájem. Staňte se tajemnou ženou vampem, plánujte vy, jestli skončíte se svým objektem zájmu v posteli, či nikoli. Díky flirtu se budete cítit žensky, probudí se ve vás vášeň k životu, budete se vnímat jako žena velice přitažlivá, navíc flirt je skvělou předehrou pro další postelové hrátky. Dívejte se mužům přímo do očí, používejte výrazné rtěnky, bavte se tím, jak z vás budou zmatení. Převezměte na chvíli jejich roli a vyberte si samečka, kterému udělíte svou přízeň.

  3. Poznejte své tělo a buďte schopna o něm hovořit, respektovat jeho potřeby. Ve dvaceti žena sice zná své tělo, ale neumí si říci partnerovi o to, co by jí v posteli potěšilo. Ve třiceti je neurotická z každého dekagramu navíc, ve čtyřiceti prožívá krizi středního věku. Teprve na prahu padesátky hodí žena většinou malichernosti za hlavu a začne si užívat. Kašle na strije, kilogramy navíc, větší či menší prsa. Teprve s věkem totiž ženy dozrají k vědomí, že mužům jsou jejich komplexy úplně jedno a že je snad ani nevidí. To vědomí je pro sexuální život osvobozující… Navíc, padesátnice už vědí, jak dosáhnout orgasmu a nebojí se partnera nasměrovat správně. Naučit konečně partnera, co by měl v posteli předvést!

  4. Padesátnice jsou flexibilní. Nejen časově, ale také v posteli, i duševně. V tomto věku ženy dokážou víc reflektovat změny i potřeby, které na ně partner klade, také ony samy si dokážou přiznat, že to, co v posteli dosud zažívaly, nebyla žádná hitparáda. Nemají ale nerealistická očekávání, která vedou k rozčarování. Padesátnice umí omluvit, když se partnerovi v posteli nedaří, přejdou to taktním mlčením… Ve svém věku navíc vědí, že život je příliš krátký na výčitky a zábava musí být. Proto je muži tolik milují. I ti o generaci mladší…

  5. Vztah, nebo svatba? To si nevyberete. Padesátnice za sebou mají dlouhodobých vztahů hned několik, také svatbu i rozvod. Už ale nepotřebují nový vztah za každou cenu, umí si užít i samy se sebou. Ticho, klid, ale také sex. Vědí tedy, že sexuální život je třeba užívat, si, ať už partnera po svém boku mají, či nikoli. Nebojí se zajít na nákupy do sexshopu, bavit se, i když se nemohou chlubit snubním prstýnkem na svém prsteníčku.

Pro padesátnice je nejdůležitějším sexuálním orgánem jejich mozek. Dokážou přemýšlet o vztazích, sexu, orgasmu, vnitřní pohodě, kterou potřebují pro život. Vědí také, že dokud žije jejich sexuální život, nestárnou. Takže tomu dávají volný průběh a užívají si každého dne, toho, co jim přinese za radost i potěšení. Také byste měla.

Autor: Klára KotábováProfesor Pavel Calda pracuje na 1. lékařské fakultě a v porodnici u Apolináře. Má za sebou několik tisíc odvedených porodů, pečuje o těhotné a zabývá se ultrazvukovou diagnostikou, jak v těhotenství, tak gynekologii. Je autorem několika knih z oboru porodnictví a gynekologie, publikuje v zahraničí i doma. Kompletní informace o jeho aktivitách jsou na webu www.gynekologporodnik.cz

 

 

 

 


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek