_Erotické hračky aneb Aby to ženám v milostném životě klapalo

Erotické hračky aneb Aby to ženám v milostném životě klapalo
Datum publikace: 31.03.2016

Problémy v milostném životě trpí až třetina dospělé populace, do těchto statistik samozřejmě spadají i ženy. Ač se to nemusí zdát, dobrou pomůckou při léčbě sexuálních dysfunkcí mohou být i erotické hračky a erotické pomůcky. Podle odhadů vedou ty, které svým tvarem nepřipomínají penis.

„Sexuální dysfunkce je problém týkající se mužů i žen. Za sexuální dysfunkci je považována porucha, která se odráží v kvantitě sexuálních potřeb a v kvalitě sexu a jeho prožívání. Většinou jde o poruchy, které jsou vnímány jako snížení zájmu o sexu či jako celková ztráta zájmu o sex. Součástí sexuálních poruch jsou také nedostatky některých sexuálních reakcí. U žen jde nejčastěji o nedostatečné zvlhčení poševní sliznice - tzv. lubrikace. Pravda ale je, že porucha, která je na opačném pólu stupnice, tedy nadměrný zájem o sex, je rovněž sexuální dysfunkcí a jako problém se demonstruje v okamžiku, kdy taková nadměrná potřeba sexu člověka obtěžuje či je příčinou konfliktů v partnerském vztahu, “ říká úvodem psycholožka a sexuoložka docentka Laura Janáčková ze Sexuologického ústavu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Aby sex ženu nebolel

Část erotických hraček a pomůcek na českém trhu je zaměřená vyslověně na ženy. Jak se v nich vyznat a jaké jsou ty pravé při léčbě sexuálních dysfunkcí? „Pro ženy jsou vhodné vibrátory a dilda, ty jsou běžnou nácvikovou pomůckou. Zejména při vaginismu, který je doprovázen náhlým, bolestivým stažením svalstva pochvy a pánevního svalstva, které znemožňuje uskutečnění soulože. Tato porucha má přímou souvislosti se strachem ze soulože, vibrátory jsou tak dobrou volbou. Slouží k postupnému uvolňování stahů pochvy. Pro efektivnější nácvik je v těchto případech možné použít erotické hračky, které svým vzhledem nepřipomínají penis,“ popisuje docentka  Janáčková. V nabídce obchodů s erotickým zbožím jsou k dostání kačenky, raketky a další hračky pro dospělé.
Erotické pomůcky pomohou i ženám, které mají problém s dosažením orgasmu. „Anorgasmie, tedy neschopnost dospět k pocitovému vyvrcholení, je porucha, která se u žen objevuje velmi často. I zde erotické pomůcky mohou velmi pomoci. Při nácviku se ženy mohou pomůckami zaměřit na dráždění klitorisu a na dosažení vaginálního orgasmu. I v těchto případech ženy někdy dají přednost pomůckám, které nepřipomínají penis.  To zejména při počátečních nácvicích. Erotické pomůcky netradičních tvarů ženě umožní se plně uvolnit, odvedou její myšlenky od toho, že se snaží provozovat nácvik sexuálních aktivit. S hračkou si žena skutečně může jen hrát. Toto odreagování a uvolnění je příznivým začátkem ve snaze dosáhnout orgasmus, protože ten je v případě ženy spojen s jejími pocity a psychickým nastavením. Pokud se toto podaří opakovaně, je možné přejít ke klasickým vibrátorům,“ říká psycholožka.

Trendy v erotických pomůckách

Trend používání erotických hraček při léčbě sexuálních dysfunkcí je patrný zejména v zahraničí, postupně se ale dostává i k nám. Kromě erotických hraček ženy často volí i designové erotické pomůcky a erotické pomůcky z nevšedních materiálů. například z kovu či skla. 

 

 Malé a nevinné, tak vypadají erotické hračky.

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek