_Chuť na sex zvýší ústřice, ženšen i medicinální houby

Chuť na sex zvýší ústřice, ženšen i medicinální houby
Datum publikace: 31.05.2015

Pokles sexuální touhy či úplná ztráta zájmu o sex postihne v průběhu života podstatnou část mužské populace. Ztrátu libida vyvolává dlouhodobý stres, pracovní vytížení i problémy v oblasti rodinného života. Potíže se sexem mohou souviset i s diabetem, vysokým tlakem a dalšími kardiovaskulárními  nemocemi.

 

Sexuální zdraví je nedílnou součástí celkového tělesného zdraví, a proto ztrátu libida nelze brát na lehkou váhu. Pokles sexuální touhy není neřešitelným problémem a existuje hned několik možností, jak se s ním vypořádat. Západní medicína využívá k léčbě sexuálních obtíží zpravidla farmakoterapii. Dříve než sáhnete po tabletách, vyzkoušejte několik přírodních potravin, které mohou pomoci navrátit váš sexuální život do normálu.

Čím nastartovat libido

Od pradávna naši předci sahali po vybraných potravinách, u kterých nacházeli pozitivní vliv na zvýšení sexuální touhy. Klasickým afrodiziakem přírodního původu je Yohimbin, kterému se také říká přírodní viagra. Má svůj původ v kůře stromu Corynanthe yohimbé a pomáhá zvyšovat schopnost vnímat sexuální podněty, zvyšovat hladinu hormonu zlepšujícího náladu, prokrvení genitálu a rozšiřuje tak cévy a současně pomáhá snižovat krevní tlak.
Zvýšit sexuální touhu mohou pomoci medicinální houby, které dlouhodobě využívají praktici tradiční čínské medicíny. Na podporu plodnosti a sexuálních funkcí je vhodná houba Cordyceps neboli housenice čínská. „Pozitivního potenciálu cordycepsu si všimli pastýři jaků. Zvířata, která spásala cordyceps, se vyznačovala značnou odolností, dosahovala vysoké plodnosti a dožívala se vysokého věku,“ říká Milan Schirlo ze společnosti MycoMedica. Zlepšení spermiogeneze a zvýšení libida napomůže směs medicinálních hub a čínských léčivek MycoStamin, která při dlouhodobém užívání pomáhá organismu doplňovat potřebnou sexualitu a vitalitu.

Gingo zvýší chuť na sex 

Osvědčeným prostředkem na zvýšení libida je bylinný lék ginkgo biloba, který je známý tím, že zlepšuje celkové prokrvení organismu včetně pohlavních orgánů. Tato čínská bylinka je zároveň proslulá zklidňujícím účinkem, který pomáhá při napětí a úzkosti a obnovuje energii
Za afrodiziakum je rovněž považován kořen ženšenu. Ten pomáhá stimulovat tvorbu pohlavních hormonů a pozitivně působí na sexuální funkce i plodnost. Ženšen lze užívat jako prášek pro odvary a bylinné čaje, ve formě tablet nebo sušený.
Dalšími známým afrodiziakem jsou ústřice. Obsahují velké množství antioxidantů a stopových prvků, například zinku, který je nepostradatelný pro produkci spermatu. Látky v syrových ústřicích mohou také zvyšovat hladinu mužského hormonu testosteronu.
Úpadek libida může způsobovat nedostatek vitamínu B, zejména B1, B3 a B8. Chcete li zvýšit příjem těchto vitamínů, zařaďte do jídelníčku sójové výrobky, vnitřnosti, špenát, luštěniny, pohanku či ořechy, které jsou bohatým zdrojem těchto vitamínů. Antioxidanty a vitaminy pomohou udržovat přítok krve do pohlavních orgánů a navíc zabrání také některým dalším typům chronických onemocnění.

 

 

 

 

 

 

 

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek