_Máma na čtvrtou: Těhotenské a kojící oblečení

Při prvním těhotenství mi přišlo zbytečné utrácet za těhotenské oblečení. Přišlo mi, že si vystačím s oblečením, které mám. Delší tílka zakryla rostoucí bříško tak, aby mi na něj netáhlo, kalhoty jsem stáhla do boků a samotnou mne překvapilo, kam až se některé mé zimní bundy dokážou roztáhnout. Šlo to. Zpočátku. Ke konci těhotenství už mne kalhoty mačkaly, tílka nebyla dost dlouhá, bříško vykukovalo, ale vzhledem k tomu, že jsem rodila v červnu, konec těhotenství jsem odchodila ve volných šatech.

Datum publikace: 12.04.2018

Ale abych úplně nekecala, těhotenské kalhoty jsem měla dvoje. Koupila jsem si je ještě dávno před tím, než jsem vůbec pomyslela na těhotenství. Omylem. První z nich mne zaujaly vysokým pasem – říkala jsem si, že to budou dobré kalhoty na lezení. Až doma jsem si všimla, že mají stahovací a povolovací gumičku v pase. Chvíli jsem přemýšlela o tom, k čemu slouží až jsem si všimla nápisu na textilní cedulce uvnitř kalhot: „Mama. Enjoy your pregnancy.“ To se stalo asi osm let před tím, než jsem přišla do jiného stavu. Druhé jsem si pořídila před zimní sezónou v Zaře. Sháněla jsem kalhoty na boky a tyhle měly „pas proklatě nízko“. A vsazený bavlněný pás jsem považovala za výborný nápad, jak mít kalhoty na boky a přitom nemít holá záda... Až doma mi došlo, proč je ten pás zpředu vyšší než zezadu. Nebylo by mne napadlo, že kdy „zažijou“ čtyři těhotenská břicha.

S druhým těhotenstvím mi toho v šatníku moc nepřibylo. Snad jen jedno tričko, o kterém jsem zjistila, že je těhotenské, až když mi začalo růst břicho a s ním získávalo tričko teprve ten správný tvar. Darovala mi ho kamarádka, že už ho nenosí a já měla za to, že je jen nařasené na břichu. Sedělo hezky a netvořilo žádnou kapsu.

Když jsem čekala dítě třetí a těžklo mi bříško, začala jsem pátrat po těhotenské konfekci za rozumné peníze. Těhotenské oblečení nejen bříško zakryje, ale také ho trochu přidrží, takže se do něj tolik nepromítají otřesy vznikající při chůzi. Když už nestačí podpora bříška těhotenským oblečením, když cítíte každý krok a bolí vás záda, pomůže těhotenský podpůrný pás. Ten stáhne oblast břicha a odlehčí zádům. Většinou ho ale nahradí textilní vložka těhotenských sukní, kalhot, punčocháčů i legín. Oblíbila jsem si bavlněné těhotenské legíny z LIDLu, které se dají díky své pružnosti nosit ještě dlouho po porodu.

Bavlněné sukně se zvýšeným pasem jsem koupila od české značky Jožánek (https://www.jozanek.cz). Pas stačí ohrnout a sukně je použitelná i bez bříška. V některých prodejnách H&M a C&A jsem v odděleních s těhotenskou módou našla pěkné kousky. Ještě větší výběr má H&M na svých webových stránkách. Běžně nosím velikost S. Těhotenské a kojící oblečení jsem si z jejich stránek také objednávala ve velikosti S. Levnější těhotenské a kojící oblečení mají např. internetové obchody Bon prix (https://www.bonprix.cz/kategorie/zena-obleceni-tehotenske-obleceni) a Zoot (https://www.zoot.cz/kategorie/18608/zeny/moda-pro-tehotne)

Těhotenské oblečení má často střih praktický i pro kojení. Najít ale oblečení určené pouze pro kojení je celkem oříšek. Kojící tílka střižená pro netěhotné jsem našla v H&M. Jinde jsem hledala marně.

Máte někdo tip na netěhotenské kojící svršky? A jak se vešlo bříško do věcí vám?

Autor: Irena Svobodová

Diskuze ke článku
Vloženo: 06.09.2018
Za mě super kojící halenku jsem našla zde: https://www.happymum.cz/0,2,b1207c-tehotenska-halenka-lovely-mint-top.html. Vůbec není vidět, že by to byla kojící. Rozepíná se pod lemováním. Je to super praktické a určitě budu halenku nosit i po kojení :)
Vložit nový příspěvek