_Chvalský zámek: PAT a MAT – interaktivní a hravá výstava pro celou rodinu

Pošmourné počasí, mžení, ráno zima a mlhy, tma v pět hodin odpoledne... podzim se přihlásil. Se zkracujícími se dny se venkovní zábava pomalu zužuje na na pár hodin odpoledne. Jako každý rok pro mne vyvstává otázka kde zabavit všechny děti.

Datum publikace: 19.11.2018

Rok od roku je těžší skloubit program tolika věkových kategorií najednou. Sázkou na jistotu bývají interaktivní výstavy pro rodiny. Jednou z nich je právě probíhající výstava PAT a MAT ve Chvalském zámku. Výstava potrvá už jen do 25. listopadu, tak jestli jste nebyli, je nejvyšší čas!

Zabavily se mi tam děti od 1 do 10let. Pravda, přímo na batolata cílená zábava tam zrovna není, ale moje malá si vystačí s málem – domeček, hrabičky, kolečko na listí a tiskátka zaručí spokojenost a vyžití. Chvíli koukala se sourozenci na PATa a MATa v komorním zámeckém kině a když ji to přestalo bavit, šli jsme se proběhnout na vnitřní nádvoří zámku.

Aktivit pro děti 3+ je tam na celé odpoledne.

Pro mne bylo zajímavé vidět a vyzkoušet si praxinoskop, traumatrop, zootrop a fenakistiskop. Že nevíte, co to je? Nechte se překvapit na výstavě!

A kam chodíte s dětmi vy, když počasí venku nepřeje?

Autor: Irena Svobodová

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek