obrázek1.pngDocent Jozef Záhumenský je přednostou II. Gynekologicko-porodnické kliniky Univerzitní nemocnice Bratislava a Lékařské fakulty Univerzity Komenského. Působí také jako soudní znalecv oboru gynekologie a porodnictví na Slovensku i v České republice. Kromě každodenní práce na porodním sále vede poradnu pro vysoce rizikové těhotenství. Předmětem jeho odborného zájmu je nejen vedení porodů a prenatální péče, ale rovněž problematika těhotných žen s infekčními nemocemi. Zabývá se problematikou gynekologických infekcí a péčí o ženy, které v poporodním období provází problémy. Je autorem dvou monografií, jedné učebnice a mnoha domácích i zahraničních odbnorných článků. Více na www.zahumensky.eu

Pes v tehotenstvi Vloženo: 11.11.2019
Vazeny pane doktore, rada bych Vas poprosila o radu, jsem v 9tt a mam strach. Byli jsme u znamych na veceri a oni maji psa. Pozdeji jsem zjistila, ze pes vylizal talire, oni je pak lehce prvne trochu vodou, pak trochu s jarem umyli ve drezu, teplotu vody nevim a pak nam na ne nandali veceri. O psa se staraji, chodi na veterinu, ale jak casto treba odcervuji netusim. Pes je cunatko a rad ryje cunakem v kde cem. Ted ho ale ale asi vic hlidali, protoze pred tremi dny sezral neco venku a zvracel a klepal se, ted uz mu bylo dobre. Mam strach, jestli takove umyti bylo dostatecne, mohu takhle od psa neco chytit? Muze byt ohrozeno miminko? Mam se nechat na neco testovat? Mam neco hlidat? Moc dekuji za odpoved.
Vloženo: 05.12.2019
_ Odpovědět
Dobrý deň, náš živočíšny druh vyrastá v spoločnosti psa počas svojho vývoja dlhodobo a psie parazity väčšinou nepredstavujú pre nás hrozbu. Nestresujte sa. Inak Jar má dezinfekčné účinky.
Přidat odpověd: