Zakladatelka a ředitelka pacientské organizace Achilleus z.s. věnující se nejčastější vrozené ortopedické vadě pes equinovarus congenitus (lidově golfová či koňská noha). Stáňa dlouhodobě pracuje na osvětě týkající se této vady, je autorkou a inicátorkou mnoha projektů pro rodiny i dospělé. V rámci svépomocné skupiny radí, pomáhá, poskytuje útěchu a všemi silami podporuje rodiče v léčbě. Spolek Achilleus distribuuje informační materiály, pořádá celorepubliková setkání rodin a provozuje půjčovnu dlah.
Více o léčbě www.ponseti.cz, více o spolku www.achilleus.cz

Pro vložení dotazu se, prosím, přihlaste.
Nemáte u nás ještě registraci? Registrujte se zde.
Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat či upravit bez udání důvodu.
Dobrý den.Jak moc ovlivňuje obezita správný vývoj již operovaných nohou.Děkuji.
_ Zde klikněte pro zobrazení odpovědí

Dobré odpoledne, paní Bašatová. Jsem těhotná a lékař nám sdělil diagnózu koňské nohy. Projížděla jsem si články taky na webu, píšete, že je ve většině případů postižení miminka léčitelné. Nikde jsem ale nenašla třeba procenta, kolik případů se nepodaří vyléčit. Omlouvám se za negativní otázku, ale chceme vědět vše důležité, i když to nebudou dobré zprávy. Děkuju Petra


_ Zde klikněte pro zobrazení odpovědí

Dobrý den, ptám se jen ze zvědavosti. Proč se tomu postižení říká koňská noha? Díky Radek


_ Zde klikněte pro zobrazení odpovědí

Dobrý den, jsme v 18. týdnu těhotenství a na ultrazvuku nám zjistili „pes equinovarus“ u plodu. Poslali nás na konzultaci na Bulovku, na ortopedii a na genetiku. Můžeme udělat pro naše miminko ještě něco dalšího? Informace asi všechny dostaneme, máme se nějak obávat? Děkuji za info.


_ Zde klikněte pro zobrazení odpovědí

Opar u novorozence

Dotaz byl přesunut do kategorie: MUDr. Markéta Geleneky