MUDr. Antonín Šípek jr.

MUDr. Antonín Šípek jr.
působí na Ústavu biologie a lékařské genetiky 1. LF UK a VFN v Praze. Zabývá se především vrozenými vývojovými vadami a jejich epidemiologií a dále pak různými odchylkami lidských chromozomů. Již několik let se podílí na popularizaci genetických témat na českém internetu. Více o něm naleznete na jeho stránkách www.genetika-biologie.cz

užívání léků Vloženo: 21.02.2020
dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu.Jsem cca ve třetím týdnu těhotenství.Jsem léčena psychiatrem již cca deset let.Momentálně mam panickou poruchu,chronickou generalizovanou poruchu.Beru Neurol,Protiaden 75 mg a nově pregabalin,chtěla jsem se zeptat jak je to s uvedenymi leky,případně zda jsou na me nemoci leky ktere bych užívat mohla.Předem díky za odpoved.
Vloženo: 24.02.2020
_ Odpovědět
Dobrý den, zde je odpověď velmi obecná - pokud jsou specialistou předepsány určité léky (a je vcelku jedno, zda je to psychiatr, neurolog, kardiolog nebo kdokoliv jiný), potom je v případě těhotenství potřeba v prvé řadě konzultovat tohoto specialistu, zda je v případě těhotenství možné/vhodné stávající medikaci nějak upravit. V určitých případech je totiž ponechána i stávají medikace, pokud by hrozilo významná dekompenzace u základního onemocnění těhotné. Role genetika je tak v takovýchto případech nedůležitá - v prvním kole je potřeba konzultovat příslušného specialistu a informovat Vašeho ošetřujícího gynekologa. Pokud by gynekolog preferoval ještě konzultaci i na genetickém pracovišti, vystaví Vám příslušnou žádanku.
Přidat odpověd: