_Zima útočí. Na chladné měsíce vybavte i kočárek

Datum publikace: 15.11.2018

Zimní bundy i boty už určitě máte nachystané. Nejspíš jste je už taky použili. Ale máte už na zimu připravený i kočárek?

Síťky proti hmyzu či deštníky proti sluníčku můžete na několik měsíců schovat do skříně. Čeká nás spousta chladných dnů, během nichž budete s kočárky brázdit zasněžené a promrzlé ulice. Je třeba vytasit zimní výbavu.

Hlavně teplý fusak

Základem je teplý fusak. Na začátek klidně poslouží i teplejší podzimní, ale jakmile zima udeří naplno, vytáhněte radši fusak, který je už zateplený. Pokud už vaše dítě jezdí ve sporťáku a nemáte k němu nánožník, tak není od věci si ho pořídit.

Myslete však i na sebe. Zimní měsíce dokážou být hodně kruté – třeba i pro vaše ruce. Rukavice jsou sice fajn, ale pokud budete s kočárkem chodit po venku, brzy vám v nich bude zima. A tak není od věci pořídit si rukávník, třeba s kožešinou, a ruce si „vozit“ v něm přímo na madlu kočárku. Na trhu dokonce existují také rukávníky ve stylu rukavic.

Buďte IN

Pokud chcete být „in“ a kočárek proměnit i v módní doplněk, můžete si pořídit lem na boudičku. Tento kožešinový límec vašemu kočárku dodá správný zimní look. Od věci není ani termoobal na lahev, který si můžete ke kočárku připevnit. Díky němu budete mít neustále po ruce teplý čaj či kávu, což v chladných dnech určitě přijde vhod.

Nezapomeňte ani na nepromokavou tašku ke kočárku, do které schováte všechny potřebné věci. Mezi těmi rozhodně nesmí chybět zimní krém na obličej, ale taky třeba náhradní čepka nebo rukavice. V zimě se už brzy stmívá, a tak byste měli myslet i na bezpečnost. Váš kočárek určitě uvítá, pokud na něj umístíte reflexní prvky, díky nimž bude viditelnější ve tmě i v hustém sněžení.

Na nic nezapomeňte a připravte se včas. Ta pravá zima totiž může udeřit kdykoliv.

Autor: Petr Sobol

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek