_Co sbalit do zavazadla na dovolenou s dětmi?

Datum publikace: 19.06.2018

Pokud cestujete bez dětí, mnohé oželíte. Stačí batoh, pár věcí na převlečení, hygiena a dobrý parťák na cestu. Jakmile se ale rodina rozroste, zvětší se i seznam věcí na dovolenou. Je samozřejmě rozdíl, jestli cestujete s kojencem, nebo batoletem a kam cestujete. Řiďte se při balení na cestu hlavně zdravým rozumem a vše si včas sepište. Pak už jen odškrtávejte ze seznamu.

Lékárnička 

Základem je cestovní lékárnička, která by měla obsahovat lžičku, teploměr, léky proti nevolnosti, bolesti, horečce, průjmu a zácpě. Kapky do nosu, očí a uší, pinzetu, obinadla, náplasti (nezapomeňte na ty s obrázky), gel proti štípnutí hmyzem, panthenol mast, desinfekční přípravek, repelent. Nezapomeňte zkontrolovat exspiraci u léků. 

Obsah samozřejmě upravte podle věku dítěte, s kterým cestujete. Pro miminko toho budete potřebovat více. Například mast na opruzeniny, čípky, líh, rektální rourku, nebo ohřívací polštářek s peckami. Řiďte se tím, co aktuálně používáte.

Náhradní oblečení

Kalhoty, tričko, mikinu, ponožky, spodní prádlo atp. Není potřeba připomínat, že když se stane "nehoda", náhradní svršky se vždy hodí. A to nejen pro ty nejmenší.

Pokud cestujete s miminkem, náhradního oblečení budete potřebovat více. Nezapomeňte i na všemi opěvované, univerzální plínky.

Ochrana před sluncem

Před sluncem se ochráníte opalovacím krémem s vysokým faktorem (nejlépe 50). Po opalování je dobré použít krém či mléko, které dodá pokožce potřebnou dávku hydratace. Zároveň uleví po slunění při zarudnutí a podráždění. Prodlouží i efekt opálení. Důležité je ale mazat pravidelně. Před vstupem na slunce a po koupání.

Nezapomínejte ani na pokrývku hlavy - čepici, kšiltovku, šátek, klobouček, sluneční brýle. Předejdete tak úpalu.

Zábava a hračky

Když se děti nudí, tak zlobí. Přibalte proto do zavazadla nějakou zábavu. Na cestu do auta se hodí audio pohádky (zdarma ke stáhnutí na internetu), oblíbené písničky, nebo knížky, které dítě nezná. Před cestou můžete koupit i nějakou novou hračku, která dítě potřebný čas zabaví.

Něco na zub

Stačí malé občerstvení, které dítě zasytí i na chvíli zabaví. Nakrájené ovoce, zelenina přesnídávka, ovocná kapsička. Zeleninové a ovocné šťávy, které osvěží. Mnohdy udělá radost i nějaká sladkost.

Pokud s sebou vezete příkrmy, ohřejí vám je na pumpě, letišti i v restauracích.

Doklady

Doma byste neměla nechat kartičku pojištěnce a veškeré potřebné doklady. Uschovat je můžete do plastových uzavíratelných obalů na jedno místo.

Na pláž či k vodě

Plavecké pomůcky jako plovací kruh, rukávky, lehátko i balón se budou jistě hodit. Stejně tak hračky na písek či kyblíček na sbírání mušlí.

Výborný je také plážový stan/paravan, který je lehký a chrání před sluncem a větrem. Pomocník během odpočinku s dětmi. V nabídce v různých barvách i velikostech.

Autor: Michaela Móroczová


Zakladatelka a ředitelka pacientské organizace Achilleus z.s. věnující se nejčastější vrozené ortopedické vadě pes equinovarus congenitus (lidově golfová či koňská noha). Stáňa dlouhodobě pracuje na osvětě týkající se této vady, je autorkou a inicátorkou mnoha projektů pro rodiny i dospělé. V rámci svépomocné skupiny radí, pomáhá, poskytuje útěchu a všemi silami podporuje rodiče v léčbě. Spolek Achilleus distribuuje informační materiály, pořádá celorepubliková setkání rodin a provozuje půjčovnu dlah.
Více o léčbě www.ponseti.cz, více o spolku www.achilleus.cz


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek