_FOTOGALERIE: Jaro je tady. Máte už všechny potřebné doplňky ke kočárkům?

Datum publikace: 18.04.2018

Jaro se hlasitě přihlásilo o slovo. Zatímco pánové se pustili do výměny kol na svých automobilech, mámy začínají přemýšlet, jakými doplňky „vytunit“ své kočárky. Je totiž z čeho vybírat.

Přestože to zima zabalila, je třeba myslet na to, že děti v kočárcích mohou jen ležet, a tak jim je větší zima, než je nám. V chladnějších dnech tak můžete využít například jarní fusak nebo své dítko přikrýt tenčí dečkou.

Slunce a hmyz útočí

V plné síle se začíná ukazovat také slunko, které vašim ratolestem nemusí být dvakrát příjemné. V takovém případě vám pomůže deštník, který jednoduše upevníte na váš kočárek. Zajímavým řešením je také sluneční kšilt nebo clona s UV filtrem. Myslete i na sluneční krémy, které jsou určeny speciálně pro děti.

Ve vaší výbavě by rozhodně neměla chybět ani síťka proti hmyzu. Vosy a včely totiž začínají být stále aktivnější a bohužel se mohou dostat opravdu všude. Jarní dny mohou být také pořádně deštivé, a tak byste měli mít po ruce vždy pláštěnku, kterou bleskově dokážete kočárek zakrýt.

Nezapomeňte na pitný režim

Nezapomínejte ani na pitný režim. Čaje pro vaše ratolesti si můžete schovat do moderní jarní tašky a myslet byste měli i na sebe. Pokud chcete mít pití neustále po ruce, tak si ho dejte jednoduše do držáku na pití.

Počasí je konečně příjemnější, což vycítí i vaše dítka. Už nebudou schovaná v teplých fusacích, naopak v kočárku mají více prostoru a ten si náležitě užívají. Zpříjemněte jim společné vycházky oblíbenou hračkou, připněte jim dudlík na speciální klip nebo jim na kočárek připevněte hrazdičku s chrastítky. Uvidíte, že budou nadšené.

Autor: Petr Sobol


Fyzioterapeutka Ida Hurtíková pracuje se ženami ve všech obdobích jejich života. Dříve na gyn.-por. klinice U Apolináře, nyní v soukromé praxi. Věnuje se ženám s diagnózou funkční sterility, s bolestmi v oblasti pánve, s uro/gynekologickými problémy a také těhotným ženám. Více na www.somatherapia.cz.


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek