_Romantika po svatbě není utopie. Důležité je umění plánovat

Datum publikace: 26.01.2019

Romantika po svatbě. Je to ještě vůbec možné? Kam se poděly všechny ty romantické nekonečné večery, kdy jste se ruku v ruce procházeli se svou drahou polovičkou po městě a v tichu zapadajícího sluníčka jste si vybírali restauraci, ve které strávíte večer? Při měsíčku jste se pak vraceli zamilovaní a rozevlátí s růžovými brýlemi a hlavou v oblacích domů?

Ale po svatbě? Po svatbě nastává realita všedních dní a každodenních starostí. Takže místo do restaurace pelášíte domů, abyste nakrmily hladového manžela a cestou domů vyzvedly děti ze školy a z kroužků, nakoupily, doma poklidily, uspaly nemluvňata a nakonec do postele sami únavou a vyčerpáním omdlely.

 A romantika – svíčky, kytice růží, čas strávený spolu? Jakoby se ztratil v neznámu vašeho novomanželského života.

Nevěste ale hlavu. Přinášíme vám pět tipů, jak na romantiku ve dvou i po svatbě, když máte zrovna hlídání vašich malých miláčků.

Připomeňte si místa, kam jste chodili, když jste se seznámili

Není nic romantičtějšího, než se společně vrátit na místa, kde jste se poznali. Ať už to bylo kousek od vašeho současného bydliště, nebo na druhé straně republiky, využijte toho, že se o vaše děti na pár hodin postará někdo jiný než vy sama a vyrazte se svou láskou na výlet!  Můžete si kolem místa vašeho seznámení udělat výlet nebo piknik. Odpočiňte si společně. Zavzpomínejte na to, jak jste se poprvé políbili a jak váš vztah pak dál pokračoval. Nezapomeňte se ale vrátit zpátky do přítomnosti, protože život je přece tady a teď. 

Lázně nebo tantra masáž

Nechte se jeden nebo dva večery hýčkat v lázních. Vybrat si můžete z nepřeberné nabídky různých druhů tradičních i speciálních procedur. Hitem podzimní sezony je čokoládová masáž, která příjemně zahřeje, zjemní pokožku a dokonale vás rozněžní. A to je přece cílem vašeho plánu ve dvou. Odpočinout si a naladit se na stejnou vlnu. Tantra masáž navíc povzbudí vaše smysly, a rychleji si uvědomíte, jak je čas strávený s tím, koho milujete, cenný.

Netradiční adrenalinové dobrodružství

Pokud na vás pomalu dopadá rodinná rutina a stereotyp se už nad vámi vznáší při každé společné rodinné večeři, využijte volný víkend k tomu, abyste zažili trochu adrenalinu. Vyzkoušet můžete třeba přespání pod stanem na horské pláni. Odměnou vám pak je neskutečně krásný východ sluníčka. Podobným tipem na romanticky avšak dobrodružně strávený čas spolu je i celodenní track do hor nebo kurz přežití ve volné přírodě. Můžete se jeden na druhého spolehnout? Fungujete pořád jako dobře sehraný pár? Ověřte si to v praxi, v přírodě, venku. Ve dvou se to přece vždycky lépe táhne!

Večer při svíčkách

Pro romantiky a romantičky je večer při svíčkách tou pravou oddechovkou. Přichystat pro sebe navzájem můžete delikatesní večeři, horkou koupel nebo třeba čajový rituál spojený s meditací. Je tolik důležité uvědomit si moc přítomného okamžiku a naučit se užívat si každou sebemenší chvíli s člověkem, který je pro nás důležitý.

Den ve vaší režii

Není nad to, zrežírovat si váš volný čas bez dětí po svém. Překvapte svého milého něčím opravdu nečekaným. Zapojte fantazii a zkuste vymyslet to pravé, co by drahou polovičku opravdu překvapilo. Někoho potěší dárek k výročí seznámení, jiného výlet na romantické místo. To důležité ale nakonec nic nestojí. Odložte na chvíli telefony, diáře a plánovače a věnujte se na alespoň chvíli sami sobě. 

Autor: Kateřina Kočová


Petr ŠobraMgr. Petr Šobra

působí od roku 2011 jako ředitel psychologického centra Duhovka, které v rámci Duhovka group poskytuje poradenské, terapeutické a koučovací služby. Vystudoval jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracoval v
Institutu pedagogicko-psychologického poradenství. Vede vlastní psychoterapeutickou praxi. Absolvoval systemicky zaměřený psychoterapeutický výcvik „Umění terapie“. Od roku 2015 spolupracuje s Akademií rodičovství.


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek