_Devět z deseti mužů se přiznalo, že pozoruje poprsí cizích žen a polovina mužů by si přála, aby jejich partnerka měla prsa větší

Datum publikace: 25.06.2014

Téměř každý muž si při každodenním kontaktu se ženami všímá jejich dekoltů. Vyplynulo to z průzkumu STEM/MARK, ve kterém až 91 procent mužů přiznalo, že i prsa cizích žen přitahují jejich pozornost. Že je téma velikosti ženského poprsí pro muže důležité, potvrdil i výsledek další otázky, ve které 53 procent mužů uvedlo, že by uvítalo, kdyby jejich partnerka měla větší poprsí. 80 procent respondentů by dokonce souhlasilo i s plastikou.

 Muži se na prsa dívají rádi

Přesto, že se dnešní společnost snaží eliminovat otázku sexuální přitažlivosti z pracovního prostředí či obecného veřejného života, průzkum STEM/MARK naznačil, že přírodě nelze poručit.
Především výsledek otázky, zda si muži v běžném každodenním styku na veřejnosti všímají partií prsou příslušnic něžného pohlaví, vyzněl jednoznačně. Celých 91 procent mužů připustilo, že se na ulici, v kanceláři či například v nákupním středisku rádo podívá do ženského výstřihu. Více jak polovina, přesně 53 procent respondentů přitom uvedlo, že by uvítalo, kdyby jejich vlastní partnerka měla „bujnější dekolt“.
80 procent mužů by přitom svou partnerku ve snaze získat větší poprsí pomocí plastické operace podpořilo.
Jednoznačně proti plastické operaci své partnerky se vyjádřilo pouze 20 % mužů.
„Oproti 90. letům minulého století jsou muži k plastickým operacím prsou stále tolerantnější. Často na konzultaci přijdou i s partnerkou a podporují ji. Zajímají se i o bezpečnost implantátů a záruky,“ dodává MUDr. Robert Čáp, plastický chirurg z Fakultní nemocnice Hradec Králové. 

Silikony = lepší sex. Pravda, nebo mýtus?

Se zvyšujícím se počtem plastických operací prsou v České republice si čeští muži zvykají na fakt, že s tímto trendem roste i pravděpodobnost jejich vztahu s partnerkou, která má prsní implantáty.
Účastníci ankety v této souvislosti vyvrátili rozšířený mýtus, že ženy s umělým poprsím jsou při sexuálních hrátkách aktivnější. Drtivá většina respondentů totiž žádný rozdíl mezi sexuálním stykem s ženou s uměle zvětšeným poprsím a milování s partnerkou s přírodními ňadry nepozorovala. „Mezi hlavní důvody, proč ženy podstupují zvětšení poprsí pomocí implantátů, patří především posílení vlastního sebevědomí a zvýšení atraktivity. Již při prvním převazu po operaci ženy obvykle reagují při pohledu na „nová“ prsa jemným úsměvem. A při první kontrole na ambulanci každá žena jakoby rozkvetla. Plastická operace prsou je pro řadu žen cestou, jak se zbavit svého dlouhodobého pocitu méněcennosti,“ vysvětluje MUDr. Lucie Kučerová z brněnské Kliniky plastické a estetické chirurgie Berkova, která tak potvrzuje výsledky loňského průzkumu STEM/MARK. Dle něj by 93 % respondentek plastiku podstoupilo právě kvůli zvýšení sebevědomí a atraktivity. 

Preferují muži prsa přírodní, nebo umělá?

A jaká prsa se pánům líbí více – silikonová či přírodní. Výsledek skončil nerozhodně. Třetině mužů se díky velikosti i tvaru více líbí poprsí zvětšené pomocí plastické operace, třetina preferuje přírodní ňadra a poslední třetině dotázaných mužů se líbí obě varianty.

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek