_Pánové, otestuje si svou erekci

Erekci většina mužů spojuje se svou mužnou silou a hrdostí, pokud se v této oblasti vyskytne nějaký problém, berou ho jako své selhání. Děsí je, že nedokáží uspokojit svou partnerku a cítí se méněcenní. Bohužel je to téma, o kterém nechtějí se svým okolím hovořit a většinou ani nenavštíví lékaře. Přitom poruchy erekce mohou být způsobeny závažnými zdravotní problémy  - například vysokou hladinou cholesterolu, vysokým krevním tlakem nebo vysokou hladinou krevního cukru. 

Datum publikace: 03.05.2012
Pánové, otestuje si svou erekci

Co je erektilní dysfunkce 

Erektilní dysfunkce (ED) zásadním způsobem negativně zasahuje nejen do kvality života muže i jeho partnerky. Kromě toho ale jde o problém, který může být i prvním signálem závažných onemocnění, jejichž projevy se navenek objeví sice později, ale jsou většinou nevratné a vážné.


Erektilní dysfunkce je trvalá neschopnost (nejméně 6 měsíců) dosáhnout a/nebo udržet dostatečnou erekci pro uspokojivý sexuální styk. Jde o nejčastější sexuální dysfunkci, přesto lékaře navštíví pouze každý desátý postižený.
Příčiny ED mohou být psychogenní, organické nebo smíšené. 10-15 % případů ED je způsobeno vedlejšími účinky léků užívaných pro jiná onemocnění, nejčastěji jde o léky na léčbu vysokého tlaku.
Základem diagnózy ED je anamnéza, fyzikální a psychosexuální vyšetření, v indikovaných případech laboratorní testy a funkční vyšetření. 

Příčiny poruchy erekce 

Příčin poruch erekce je celá řada. Spouštěcím faktorem může být strach, stres nebo organické příčiny, kam patří pooperační stavy, nadváha, neléčená vysoká hladina cholesterolu, neléčený vysoký krevní tlak nebo neléčená vysoká hladina krevního cukru. Mezi ostatní faktory, které mohou vést k poruchám erekce je i kouření, léky, alkohol, drogy, nedostatek pohybu či spánku.  

Zkuste se otestovat

Pokud si muž není jistý svou erekcí, může použít test erekce, který mu v domácím prostředí - během spánku (pomocí testovacího proužku aplikovaného na penis), ukáže, zda je jeho erekce v normě, či zda má problém.
Otestováním ve správnou chvíli, tedy na počátku vzniklých problémů, a případným včasným řešením potíží, může muž zabránit rozvoji dalších zdravotních komplikací, které s jeho erekcí mohou souviset - napříkald infarktu myokardu nebo mozkové mrtvici.

 


obrázek1.pngDocent Jozef Záhumenský je přednostou II. Gynekologicko-porodnické kliniky Univerzitní nemocnice Bratislava a Lékařské fakulty Univerzity Komenského. Působí také jako soudní znalecv oboru gynekologie a porodnictví na Slovensku i v České republice. Kromě každodenní práce na porodním sále vede poradnu pro vysoce rizikové těhotenství. Předmětem jeho odborného zájmu je nejen vedení porodů a prenatální péče, ale rovněž problematika těhotných žen s infekčními nemocemi. Zabývá se problematikou gynekologických infekcí a péčí o ženy, které v poporodním období provází problémy. Je autorem dvou monografií, jedné učebnice a mnoha domácích i zahraničních odbnorných článků. Více na www.zahumensky.eu


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek