_České ženy se většinou stydí za svou nahotu

Datum publikace: 10.08.2012

Výrazná většina českých žen se stydí za své nahé tělo a více jak dvě třetiny žen kvůli svým fyzickým parametrům trpí komplexy. Naopak čeští muži, kteří patří mezi nejtlustší v Evropě, si ze svých nadbytečných kilogramů a otylých postav příliš starosti nedělají. Takové jsou závěry průzkumu společnosti SANEP.

Průzkum byl proveden na skupině 8554 dotázaných ukázal, že komplexy ze svého nahého těla trápí více jak nadpoloviční většinu (54,7%) českých žen. Naopak muži své tělo jako problém vnímají pouze ve 23,2%.

Při milostných hrách jde stud stranou

Robvněž není bez zajímavosti, že v oblasti sexu a sexuálních hrátek ustupují pocity studu za své nahé tělo u řady žen i mužů do pozadí.Z nahotu se při intimních chvilkách stydí 38,1% žen a pouze 7,9% mužů. I zde tedy platí, že si muži v intimních chvílích připouštějí své případné fyzické nedostatky mnohem méně než ženy.

Diskusím se nebráníme

I přes stud a komplexy, které u části respondentů vyvolávají jejich nahá těla, je zjevné, že se Češi většinou nebojí otevřených rozhovorů týkajících se nahoty, a to ani, když se jedná o jejich vlastní postavu.
Otázky a rozhovory týkající se nahoty naopak považuje za nepříjemné 44,3% žen a 30,5% mužů.

 

Jak respondenti odpovídali: 

 

 

 


Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek