_České ženy se většinou stydí za svou nahotu

Výrazná většina českých žen se stydí za své nahé tělo a více jak dvě třetiny žen kvůli svým fyzickým parametrům trpí komplexy. Naopak čeští muži, kteří patří mezi nejtlustší v Evropě, si ze svých nadbytečných kilogramů a otylých postav příliš starosti nedělají. Takové jsou závěry průzkumu společnosti SANEP.

Datum publikace: 10.08.2012

Průzkum byl proveden na skupině 8554 dotázaných ukázal, že komplexy ze svého nahého těla trápí více jak nadpoloviční většinu (54,7%) českých žen. Naopak muži své tělo jako problém vnímají pouze ve 23,2%.

Při milostných hrách jde stud stranou

Robvněž není bez zajímavosti, že v oblasti sexu a sexuálních hrátek ustupují pocity studu za své nahé tělo u řady žen i mužů do pozadí.Z nahotu se při intimních chvilkách stydí 38,1% žen a pouze 7,9% mužů. I zde tedy platí, že si muži v intimních chvílích připouštějí své případné fyzické nedostatky mnohem méně než ženy.

Diskusím se nebráníme

I přes stud a komplexy, které u části respondentů vyvolávají jejich nahá těla, je zjevné, že se Češi většinou nebojí otevřených rozhovorů týkajících se nahoty, a to ani, když se jedná o jejich vlastní postavu.
Otázky a rozhovory týkající se nahoty naopak považuje za nepříjemné 44,3% žen a 30,5% mužů.

 

Jak respondenti odpovídali: 

 

 

 


Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek