_Máma na čtvrtou: Report z lázní III

Datum publikace: 02.08.2018

I v rámci lázeňského areálu je spousta možností volnočasového vyžití. I za nepříznivého počasí. Až vám nebude stačit okolí lázeňských domů, je to kousek do Jeseníku, kde je taktéž spousta vyžití.

Nemusíte nikam na kopec, abyste získali okouzlující výhled do krajiny. Stačí zajít na hotel Priessnitz, který sám stojí na kopci a disponuje věží s ochozem. Výtah vás vyveze do třetího patra budovy, do čtvrtého a na věž už se jde pěšky. Nahoře potkáte milého pána, který vám ochotně zodpoví veškeré dotazy týkající se okolí.

Věž má proměnlivou otevírací dobu, která je na každý týden vypsaná na informačních tabulích v léčebnách, příp. v recepci hotelů.

Kousek od hotelu Priessnitz stojí kavárna Sofie s velkým dětským koutkem s prolézacími klecemi a promítacím plátnem. Dětem se tam dají pustit pohádky. Ve stejné budově je umístěno Muzeum LEGA. 

Zhruba 300m od Sofie se nachází Solná jeskyně. 

Venkovní vyžití je pestřejší. Je zde několik dětských hřišť a lesopark plný atrakcí. Děti v něm mohou vylézt na malou rozhlednu, proběhnout labyrint, pumpovat vodu do nádrží, prolézt různé domečky a ke každému místu si přečíst příběh z knížky, kterou dostanou v informačním centru. 

Kdybych tu byla sama, projdu si bylinkovou zahrádku, posedím si u leknínového jezírka a pod 150 let starým smrkem, projdu si cesty po pramenech, kam se nedá dojít s kočárkem, zajdu si zacvičit na vršek slunné louky, kde se nachází řada cvičidel a vůbec by prostředí tady získalo asi úplně jiný rozměr. Ale jsem tu s dětmi a tak to tu nahlížím z jiného kontextu.

S dětmi se dá jít na minigolf, využít fotbalové hřiště nebo si půjčit kola, koloběžky a odrážedla. Po Ripperově promenádě, oválu dlouhém asi 1500m, lze jezdit lesem po hladké asfaltce.

Za pozornost stojí i DiscGolfPark Priessnitz. Discgolf je hra podobná golfu. Místo golfového míčku do jamky ale trefujete létající disk do ocelového koše. Hrát můžete v rozlehlém lesoparku. U každého stanoviště je umístěna tabulka s otázkami týkajícími se lázní Priessnitz pro zvídavé děti.          

                                

Když se chcete dostat z kopce necelé dva kilometry dolů do Jeseníku a nechce se vám jít pěšky, tak využijete linkový autobus.V Jeseníku najdete třeba kavárny s dětskými hernami. Jeseník je slušně vybavené město, kde seženete všechno, co vám zrovna chybí. Je tam obrovský Kaufland, domácí potřeby, železářství, elektro, lékárny, sporty, podniková prodejna FIT tyčinek v COOPu a spousta dalších obchodů a služeb.

Myslím, že se do Jeseníků ještě vrátíme. A nejen v rámci ozdravného lázeňského pobytu. Vzduch je tu úžasný a těším se na výlety na kolech. Někdy. Až to půjde.

A co vy? Byli jste někdy v Jeseníkách? Co se vám tu líbilo?

Autor: Irena Svobodová

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek