Zakladatelka a ředitelka pacientské organizace Achilleus z.s. věnující se nejčastější vrozené ortopedické vadě pes equinovarus congenitus (lidově golfová či koňská noha). Stáňa dlouhodobě pracuje na osvětě týkající se této vady, je autorkou a inicátorkou mnoha projektů pro rodiny i dospělé. V rámci svépomocné skupiny radí, pomáhá, poskytuje útěchu a všemi silami podporuje rodiče v léčbě. Spolek Achilleus distribuuje informační materiály, pořádá celorepubliková setkání rodin a provozuje půjčovnu dlah.
Více o léčbě www.ponseti.cz, více o spolku www.achilleus.cz

Diagnóza v 18. týdnu Vloženo: 16.04.2018

Dobrý den, jsme v 18. týdnu těhotenství a na ultrazvuku nám zjistili „pes equinovarus“ u plodu. Poslali nás na konzultaci na Bulovku, na ortopedii a na genetiku. Můžeme udělat pro naše miminko ještě něco dalšího? Informace asi všechny dostaneme, máme se nějak obávat? Děkuji za info.


Vloženo: 17.04.2018
_ Odpovědět
Dobrý den, v tuto chvíli nemůžete pro své miminko udělat nic víc. Užívejte těhotenství a těšte se na příchod nového človíčka. Netrapte se ničím. V současnosti je to vada dobře řešitelná. Na Bulovce používají Ponsetiho metodu. Jednotlivé kroky jsou popsány na www.ponseti.cz. Zde se i dozvíte na co se připravit (např. kočárek koupit spíš širší, aby se tam vešly dlahy, oblečení vybírat rozepínací mezi nožkama apod.) Na FB je skupina Pes Equinovarus, kde najdete téměř 800 rodin z celé ČR. Nejste na to sama! S přáním všeho dobrého S.B.
Přidat odpověd: