MUDr. Markéta Geleneky
je odborníkem na problematiku klinické toxoplasmózy. Působí jako konzultant v této oblasti na Infekční klinice FN Na Bulovce Praha. Zaměřuje se především na diagnostiku a léčbu vrozené toxoplasmózy, a to u těhotných pacientek i novorozenců. Věnuje se pravidelné přednáškové a publikační činnosti. Bližší informace o jejích aktivitách klikni zde

Test na toxoplazmozu v 25tt // 2. část Vloženo: 30.03.2022
Děkuji za odpověď, paní doktorko. Přikládám ještě presne výsledky, které mi přišly z laboratoře. Je skutečně nutné test opakovat? Při představě, že budu opět v nejistotě další dva týdny.... :( .... navíc jsem z Brna, Bulovka by pro mě byla bohužel problém, ale pokusila bych se to zařídit A co to znamená, prosim, ze se u IgM jedna o nespecifickou reakci? (Viz vysledky níže) Velke díky! Infekční serologie Zoonozy S_Toxoplasma gondii IgG < 3,0 IU/ml negativní < 7,2 S_Toxoplasma gondii IgM 7,8 AU/ml hraniční < 6,0 Vzhledem k hraniční hodnotě IgM provedeno dodatečné testování protilátek IgA a IgE (negativní). U IgM se jedná o nespecifickou reakci.
Vloženo: 31.03.2022
_ Odpovědět
Tak hladina IgM je opravdu nízká, takže s velkou pravděpodobností z toho nic špatného nebude, ale bez kontrolního odběru to definitivně uzavřít nejde. To je standardní postup. Ale na žádné odběry chodit nemusíte, nikdo vás do ničeho nenutí. Moc nerozumím tomu, že při odběru co vám může dát jistotu, se budete bát a bez odběru ne, ale tak každý to má nastaveno jinak. Odběry můžete podstoupit na Infekční klinice FN Brno, není potřeba jezdit do Prahy. Nespecificita znamená, že se ty protilátky tvoří z jiného důvodu, než je infekce - třeba protože jste těhotná.
Přidat odpověd: