Maria Jaržembovská

Maria Jaržembovská
pracuje od roku 2011 v klinickém centru ISCARE (www.iscare.cz). Posledních 7 let pracovala na klinice u Apolináře v Praze, vedle obecné gynekologie a porodnictví se věnuje především reprodukční medicíně (asistoavné reprodukci).

těhulka ano nebo ne ? Vloženo: 06.11.2012
dobrý den muj dotaz spočívá v tom že mám nepravidelnou MS a tudíž netuším kdy mám plodné dny s manželem se snažíme o miminko první měsíc poslední MS byla 18.10.-22.10 pohlavní styk sme meli od 23,24,26,27,28,29,31,2,3,5 jaká je šance že se nám miminko povedlo ? Již 3 den mě bolí v podbřišku jako před MS a mám pocit že prsa ztěžkly děkuji za vaši odpověd
Vloženo: 08.11.2012
_ Odpovědět
Dobrý den, vzhledem k tomu, že pohlavní styk v době předpokládané ovulace byl, šance na otěhotnění je (těhotenský test může být pozitivní cca měsíc po termínu poslední menstruace, 18.10) Pokud by jste v tomto menstruačním cyklu neotěhotněla, v následujícím je možné časovat pohlavní styk na dobu ovulace (ovulační testy jsou dostupné v lékárně, nebo se můžete objednat ke gynekologovi na ultrazukové vyšetření, kde Vám na základě nálezu stanoví termín předpokládané ovulace). Pokud udáváte že nemenstruujete pravidelně, je vhodné si ověřit jestli ovulaci vůbec máte, a pokud ano tak kdy, aby jste se v tomto období mohli snažit. V případě nejasností se můžete bez obav obrátit na Vašeho gynekologa nebo přímo na centrum asistované reprodukce, kde proběhne kompletní dovyšetření. S přáním hodně štěstí - a pozitivního testu. M.J.
Přidat odpověd: