_U Australanů jsou jména členů královské rodiny stále populární

Datum publikace: 22.10.2018

Nevybrali jste si vhodné jméno pro vašeho potomka z dříve vydaného přehledu populárních jmen našich sousedů? Nevadí, pokud jsou vám hranice států málo exotické a myslíte, že pro vaše dítě je potřeba najít ještě originálnější jméno, navrhujeme vám inspirovat se nejdále, co to jde, totiž u protinožců.

Statistiky prozrazují, že Australané při výběru jmen potvrzují fakt, že hlavou státu je britská královna, neboť se na předních pozicích žebříčků populárních jmen objevují jména členů britské královské rodiny. Místo první však pravidelně po několik let obsazuje chlapecké jméno latinského původu Oliver, znamenající olivový strom, a v minulém roce se k němu na první místo připojil i dívčí ekvivalent Olivia. Význam jména je především symbolický a může značit plodnost, krásu a důstojnost, olivová ratolest pak symbolizuje mír.

Zatímco žebříček chlapeckých jmen zůstává po několik let neměnný, výběr dívčích jmen prošel v roce 2017 v Austrálii mírnou revolucí. První místo obsadila Olivia, která z něj sesadila stálici Charlotte, dívčí protějšek k Charlesovi znamenajícímu svobodný člověk, které se na první pozici drželo od narození dcery britského prince Williama a jeho manželky Kate Middleton.  

1

Oliver

Olivia

2

Noah

Isla

3

Jack

Charlotte

4

William

Ava

5

Jackson

Amelia

6

Leo

Mia

7

Charlie

Lily

8

Thomas

Evie

9

Henry

Zoe

10

James

Harper

Zdroj: https://www.babycenter.com.au

Nový Zéland sleduje australské trendy

Jména, která nejčastěji dostávaly děti na Novém Zélandu se od předcházejících příliš neliší. Jejich přehled přinášíme pro zajímavost. I zde nás zaujalo pro Čechy nezvykle znějící jméno Noah, které opět figuruje na předních pozicích. Pod neobvyklým shlukem písmen se však skrývá anglický ekvivalent českého Noe, hebrejského Noach, biblické postavy zachraňující živočišné páry v arše. 

1

Oliver

Charlotte

2

Jack

Harper

3

Noah

Isla

4

William

Olivia

5

Hunter

Ava

6

James

Amelia

7

George

Mia

8

Mason

Mila

9

Lucas

Sophie

10

Arlo

Emily

Zdroj: www.radionz.co.nz

Zaujalo vás některé z jmen, nebo dáváte přednost typicky českým jménům? A myslíte, že by u nás některé z cizích jmen mohlo nerušeně fungovat?

 

Autor: Michaela Hunalová

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek