_Porodnice o Vánocích fungují na 100%. A „odnesete“ si nejkrásnější dárek

Porodnice o Vánocích fungují na 100%. A „odnesete“ si nejkrásnější dárek
Datum publikace: 13.12.2017

K vánočnímu času neodmyslitelně patří nádherné koledy, voňavé cukroví, krásně nazdobený stromeček a taky dárečky. Ten nejkrásnější z nich dokonce můžete dostat v porodnici. Stačí jen, když si vaše děťátko „naplánuje“, že světlo světa spatří právě v posledním prosincovém týdnu.

Fungují porodnice stejně i během Vánoc? Budou na mě doktoři mít čas? Nebudou myšlenkami spíše doma se svou rodinou, než se mnou na porodním sále? Nastávající mámy, které se chystají rodit během vánočního času, si kladou řadu podobných otázek. Všechny jsou ale zbytečné. Porodnice fungují tak, jako každý jiný den v roce. Na všechno jsou stoprocentně připraveny!

Nepřetržitý režim

„Porodnice fungují v nepřetržitém režimu, tedy 24 hodin denně, 365 dní v roce. Podobně jako musí fungovat vlaky, policie či ostatní zdravotnická pohotovost,“ uklidňuje všechny vánoční rodičky porodník profesor Pavel Calda z gynekologicko - porodnické kliniky u Apolináře.

Vánoční pečení je konečně v plném proudu! Víme, jak do něho zapojit celou rodinu smile

„Těhotné mohou být bez obav, že by se jim během svátků nedostalo stejné péče, jako během celého roku,“ dodal profesor Calda. Také porodnice budou nasáty vánoční atmosférou, to však nemá na stoprocentně odvedené výkony pracovníků vůbec žádný vliv.  „Nikdo se nemusí obávat toho, že by zdravotnický personál holdoval oslavám a alkoholu. Vztahuje se na něj stejný režim jako na ostatní zaměstnance, ostatně nechodí se do práce bavit, ale pracovat,“ ujišťuje zkušený porodník.

Nejkrásnější dárek

Některé mámy však nechtějí rodit na Vánoce z jiného důvodu. „Já mám termín na Vánoce a rodit se mi na Štědrý den tedy vůbec nechce. Při představě, že by malý měl narozeniny a Vánoce v jeden den, je mi ho hrozně lito,“ uvedla jedna z uživatelek internetových diskuzí. Nejen k ní tedy míří následující uklidňující slova pana profesora Caldy: „Rodit o Vánocích je přece jen něco zvláštního, narození potomka je ten nejkrásnější vánoční dárek, o jakém si může každý z nás jenom nechat zdát.“

Ničeho se nebojte. Vánočně vyzdobená porodnice se stromečkem, cukrovím, ale třeba také salátem a kapříkem, mají své kouzlo. Rodit v takovém prostředí je přece kouzelné!

Autor: Petr SobolProfesor Pavel Calda pracuje na 1. lékařské fakultě a v porodnici u Apolináře. Má za sebou několik tisíc odvedených porodů, pečuje o těhotné a zabývá se ultrazvukovou diagnostikou, jak v těhotenství, tak gynekologii. Je autorem několika knih z oboru porodnictví a gynekologie, publikuje v zahraničí i doma. Kompletní informace o jeho aktivitách jsou na webu www.gynekologporodnik.cz

 

 

 

 


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek