_Jak ženské líčení podnítí mužskou fantazii? Budete se divit

Datum publikace: 05.01.2019

Proč se ženy líčí? Kromě toho, že se chtějí líbit samy sobě, svým líčením podvědomě lákají muže. A muži na tato vábení rádi slyší. Víme, na co se zaměřit, aby bylo líčení dokonalé!

Zkrášlování lidských tváří a těl je staré jako lidstvo samo, líčení plnilo funkci ochranou, kdy si pravěcí lidé barevnými hlinkami potírali kůži na ochranu před hmyzem, typem líčení jedinci dávali najevo příslušnost k určitému kmeni, i zastrašující, když kmen vykopal válečnou sekeru a výraznými barvami a líčením ve tváři chtěl nepřítele ohromit a zastrašit.
Kromě toho líčení ale plnilo a plní funkci estetickou, jejíž součástí je i zvýraznění smyslností ženy a touhy po erotice.

Co ženy podvědomě činí, aniž by věděly proč

Většina žen se podvědomě líčí tak, aby zdůraznila ve svém obličeji vše, co u mužů podnítí erotickou fantazii a touhu.

Make-up – nanesením tónovacího krému na pleť žena maskuje nedokonalosti pleti a vytváří iluzi mladšího vzhledu a zdraví. Proč? Muži podvědomě preferují ženy zdravé a mladé, ty jsou zárukou schopnosti početí, porození a výchovy dětí.
Rty – cílem líčení rtů je kromě snahy upoutat pozornost i zdůraznění jejich plnosti. Proč? Pokud je žena vzrušená, kromě jiného u ní dojde k naběhnutí retní červeně, pokud žena docílí efektu plných rtů, je to pro muže jakýmsi signálem toho, že po něm touží. Lesk na rtech pak navodí efekt lubrikace – žena po muži nejen touží, ale je i připravená k sexu.
Růž na tváře – mořský koník v době páření zrůžoví, samičkám paviánů v době říje zčervená zadeček – prostě zčervenání znamená zvýšení prokrvení pokožky, které si muži spojí se vzrušením.
Velké oči – tmavé linky kolem očí, umístění světlého stínu do koutku, tím dojde k optickému oddálení očí. Proč? Studie ukazují, že muži preferují velké oči umístěné dál od sebe, to souvisí s upřednostněním partnerek mladšího vzhledu. Tečku za dokonalým okem udělá tmavý stín na víčku Proč? Samičkám při vzrušení přirozenými pochody víčka tmavnou - hnědnou.
Obočí – ženy si vytrhávají obočí do vysokého oblouku, pokud s ním nejsou spokojené, jeho tvar dokreslují, dělají si permanentní make-upy. Proč? Zdvižené obočí – obočí do oblouku znamená zájem. To v neverbální komunikace muži říká – ženu jsem zaujal – naslouchá mi. 

Text vznikl ve spolupráci s psycholožkou PhDr. Dr.phil. Laurou Janáčkovou, CSc.z Institutu manželských vztahů na základě materiálů, které byly vydány v rámci kurzů pro ženy
Jak se stát potvorou.

 

Autor: Barbora Neubergerová

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek