_Jak by měla vypadat povinná výbava do školky? Na tyto věci nezapomeňte!

Datum publikace: 05.09.2018

Je to tady. Prázdniny jsou pryč a děti jdou do školy. A taky do školky. Lámete si hlavu nad tím, co všechno jim pořídit a čím je vybavit? Tak čtěte dál.

I pro děti navštěvující mateřskou školku platí, že byste je měli zásobit „povinnou“ výbavou. Rozhodně ji nepodceňujte, je totiž velmi důležité, aby se vaše ratolesti cítily ve školce dobře a aby jim tam nic nechybělo.

Kvalitní obuv

Základem je obuv. Kvalitní! Vašim dětem byste měli nachystat dva páry bot – jedny do třídy a druhé na ven. Myslete na to, že by boty měly být pevné a hlavně pohodlné. Budou v nich trávit spoustu času, na jejich výběru si tedy dejte záležet.

Nezapomeňte ani na oblečení, aby se děti mohly ve školce převléknout do něčeho pohodlného, ale aby měly taky něco na výměnu. Spoustu času totiž tráví venku, vykonávají nejrůznější činnosti, hrají si, pracují s výtvarnými potřebami a čas od času oblečení zkrátka zašpiní. Proto by měly mít v zásobě druhé tričko, tepláky, ale klidně i spodní prádlo.

Pyžamo na spaní

Pokud děti budou ve školce spát, nezapomeňte na pyžamo. Nachystejte jim také dětský zubní kartáček, případně kelímek a zubní pastu. Zjistěte si, jestli děti ve školce mají skříňku, kde si své věci mohou nechat.  Pokud ne, pořiďte jim nějaký sáček, který si v šatně uloží a do kterého si budou své věci odkládat.

Myslete také na to, že školky čas od času pořádají výlety. Na ty se budou hodit batohy, pláštěnky a taky gumáky. Do předškolní výbavy byste měli zařadit i papírové kapesníky nebo lahev či hrnek na pití.

Každá školka má jiné požadavky, konkrétní seznam věcí, které dítě mí mít, rodiče dostávají na začátku roku.

Co se ještě se hodí:

  • vlhčené ubrousky,
  • tekuté mýdlo, pevné mýdlo
  • malý ručník
  • papírové kapesníky
  • oblíbená hračka, některé školky ji vyžadují na spaní
  • hrneček na pití
  • pytel na ramínku na věci do šatny
  • náhradní oblečení (i spodní prádlo, ponožky, punčocháče atd.)

Autor: Petr Sobol


Petr ŠobraMgr. Petr Šobra

působí od roku 2011 jako ředitel psychologického centra Duhovka, které v rámci Duhovka group poskytuje poradenské, terapeutické a koučovací služby. Vystudoval jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracoval v
Institutu pedagogicko-psychologického poradenství. Vede vlastní psychoterapeutickou praxi. Absolvoval systemicky zaměřený psychoterapeutický výcvik „Umění terapie“. Od roku 2015 spolupracuje s Akademií rodičovství.


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek