_Fotogalerie: Slavní tátové po padesátce. Zvládl to Karel Gott i George Clooney

Datum publikace: 07.03.2018

Světový trend posouvání rodičovství do vyššího věku se netýká jen žen. Je i stále více mužů, kteří své otcovství naplánují po padesátém roce života. A to se týká i celebrit. 

Karel Gott

Pro příklad nemusíme chodit daleko. Slavným zástupcem otců starší generace je mnohonásobný Zlatý slavík Karel Gott. Zatímco se jeho první dcera Dominika narodila v roce 1973 a letos oslaví pětačtyřicátiny, nejmladší, čtvrtá dcera Nella Sofie bude mít letos v květnu teprve deset let. „Jel jsem do Německa, když mi volali, že Ivanku odvezli do porodnice, tak jsem se na dálnici otočil a hned se vracel domů. Všeho jsem nechal, všechno jsem zrušil a jel za Ivankou,“ uvedl tehdy osmašedesátiletý otec.

Michael Douglas

Opusťme teď český rybník a podívejme se za velkou louži. Jedním z tátů „důchodců“ je i Michael Douglas. Třiasedmdesátiletý slavný americký herec a držitel Oscara má s neméně známou manželkou Catherina Zeta-Jones dvě děti – staršímu synovi je 17 let, mladší dceři teprve čtrnáct.

Clint Eastwood

Po padesátce se činil i známý americký producent, režisér a herec Clint Eastwood, kterému je už 87 let. S pěti ženami má celkem sedm dětí. Nejstarší syn Kyle letos slaví padesátku, zatímco nejmladší dcera Morgan se narodila přesně před dvaceti lety.

Steve Martin

Herec, komik, spisovatel, dramatik, producent, hudebník či skladatel. Taková je vizitka Steva Martina. Otcem se stal až v 67 letech, kdy světlo světa spatřila jeho dcera. A ničeho rozhodně nelituje. „Kdybych si pořídil dítě dříve, pravděpodobně bych více upřednostňoval svou kariéru. Neměl bych na ni tolik času a nemohl se jí věnovat. Teď si čas trávený s dcerou užívám a je pro mě prioritou,“ hlásí Martin do světa.

George Clooney

Mezi čerstvé otce po padesátce se v červnu loňského roku zařadil i George Clooney. Bývalý filmový Batman se stal dokonce tátou dvojčat holčičky Elly a chlapce Alexandera. „George si vzal léky na uklidnění a do několika dní by měl být v pořádku,“ stálo poté ve společném prohlášení šťastných rodičů. Mimochodem, Clooneyho ženě Amal bylo v době porodu 39 let.

Autor: Petr Sobol

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek