_Rodinné prokletí. Matka i dcera ho přistihly s milenkou

Rodinné prokletí. Matka i dcera ho přistihly s milenkou
Datum publikace: 03.11.2017

Markétu N. (27) podváděl manžel, nevěra praskla, a byť se hříšník k ženě a synovi chtěl vrátit, nedala mu druhou šanci. Ten samý příběh si totiž prožila v dětství a za žádnou cenu nechtěla skončit jako matka. Jak se mladá žena postavila osudu, když zůstala sama v drahém bytě, bez větších prostředků a bez partnera, který domu nosil nemalou výplatu?

Účetní Markéta byla s partnerem od puberty. Poznali se už na základní škole. City ale přišly o něco později a od osmnácti spolu doopravdy chodili. Za dva roky přišla svatba a pár měsíců po svatbě se šťastným novomanželům narodil syn Jakub (6,5).

Šok pro Markétu přišel ale letos na jaře. Manželovi přišla na nevěru. „Myslím, že se nevěra nedá ututlat. Muž najednou začal chodit pozdě z práce, nebo se sem tam někam vypařil. Nejhorší bylo, že jsme je spolu načapala,“ popsala mladá žena pro Abctěhotenství.cz.

Bylo to velmi nepříjemné, svého muže přistihla ve vlastním bytě. „Ani ve snu by mě nenapadlo, že si bude ženské vodit k nám domu. Přistihla jsem je v obýváku. S malým jsme tenkrát na pár dní byli u mojí maminky, ale protože na mamku lezla chřipka, odjeli jsme dřív. Přeci jen jsem nechtěla, aby to Kuba chytil a zůstal doma,“ popsala Markéta.

Sbalila mu kufry

Manžela s milenkou tedy přistihla společně se synem. Dítě bleskurychle odvedla do pokojíčku a manželovi hned ztropila scénu. Druhá žena poměrně rychle odešla, Markéta si sbalila kufřík a i se synem odešla ke kamarádce.

„Nechala jsem tomu týden, celou situaci jsem potřebovala prodýchat. Přeci jen jsme spolu něco prožili. Od manžela nepřišla zpráva, nevolal, nic,“ uvedla. Po týdnu zašla do společného bytu. Manžel byl v práci a tak měla klid. Ovšem v tu chvíli už přesně věděla co dělat.

Na dítě čekala jedenáct let - nakonec otěhotněla těsně před padesátkou. Nyní na reprodukční klinice pracuje a pomáhá ženám se stejným problémem

Tohle už znala. Její otec taky podváděl a matka mu vždycky odpustila. Rozešli se až před pár lety, kdy jí definitivně došlo, že nenapravitelný proutník už jiný nebude. Markéta věděla, že to bude těžké, ale sbalila manželovi kufry, vyšoupla je za dveře a nechala si vyměnit zámek.

Snažil se ale…

Na stěhování ho upozornila SMS zprávou. Od té chvíle se sice začal snažit, posílal květiny, omlouval se, doprošoval, pro Markétu ale neexistovala cesta zpátky. Zůstala s dítětem, desetitisícovým nájmem a prací pokladní sama.

Zprvu jí vypomáhala matka, jak jen to šlo. Dlouho nemohla sehnat lepší práci, všude chtěli jazyky, které příliš neovládala, ale nevzdala se. S kamarádkou si sedly párkrát k počítači a Markétě se povedlo trochu vylepšit počítačovou gramotnost. Mezi tím proběhl i rozvod. A nakonec po několika měsících práce zakotvila v malé české firma jako účetní. Nechtěla zůstat na dávkách, ani odejít někam do azylového domu. To by pro Markétu byla potupa.

„Nemám ráda lidi, kteří na všechno berou dávky, nebo nezaplatí dítěti ve škole oběd. Chci být soběstačná a postarat se o syna,“ dodala Markéta a naznačila, že je na obzoru možná i nová láska. Podle jejích slov je důležité nepanikařit, nehroutit se a neztrácet přehled o vlastní situaci.

Autor: Zuzana Zelenková


Petr ŠobraMgr. Petr Šobra

působí od roku 2011 jako ředitel psychologického centra Duhovka, které v rámci Duhovka group poskytuje poradenské, terapeutické a koučovací služby. Vystudoval jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracoval v
Institutu pedagogicko-psychologického poradenství. Vede vlastní psychoterapeutickou praxi. Absolvoval systemicky zaměřený psychoterapeutický výcvik „Umění terapie“. Od roku 2015 spolupracuje s Akademií rodičovství.


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek