_Láska prochází žaludkem i v létě aneb Zdravá afrodiziaka na talíři

Datum publikace: 17.08.2018

Léto svádí k milostným hrátkám. Procházky lesem, moře, pláže, táboráky pod hvězdami ale i jídlo – to všechno jsou faktory, které naši touhu milovat, být milován a milovat se podněcují. Víte, jak si léto „naservírovat“, aby vaše očekávání byla naplněná?

„Lidé přisuzovali afrodiziakální účinky mnoha jídlům, ovoci i zelenině. V mnoha případech byly tyto účinky odvozeny na základě podoby. Tak tomu bylo třeba v případu chřestu, který lidem připomínal mužský pohlavní úd, či broskve, která je podobná ženskému zadečku,“ komentuje sexuoložka docentka Laura Janáčková z Institutu partnerských vztahů.

Vášeň budící potraviny na letním talíři

Mezi známá afrodiziaka patří celá řada ovoce, zeleniny, ale i bylinek. Většina z nich je snadno dostupná i pro našince.

Broskev

Růžová, kulatá se slupkou pokrytou jemnými chloupky, vyzývá jen k nakousnutí.
A právě takový je v představách mnohých mužů ženský zadeček. Kromě toho broskev po snědení osvěží, dodá cukr a vitaminy. Kladně na lidskou psychiku působí i jemné ovocné aroma. To všechno z broskve dělá ovoce, které je ztělesněním letních afrodiziak.

K podnícení milostné vášně stačí sníst dobře vyzrálou čerstvou broskev. Kdo by chtěl její účinky ještě povzbudit, může si broskev na talíři přelít čokoládou.

Ananas

Svěží, voňavý plný vody a vitaminů – to je ananas. I jemu lidé přikládají účinky povzbuzující chuť se milovat. Kromě toho příjemné svěží aroma tohoto ovoce má schopnost prostupovat do tělních tekutin, čímž prožitek z milování ještě umocní. Po ananasu voní pot, sperma i vaginální sekret.

Jahody

Zralé, šťavnaté plné vitaminu C, naservírované s čokoládou a šlehačkou jsou nejen kalorickou bombou, ale i klíčem, který otevírá milenecké vášně.

Kdo dává před sladkým přednost alkoholu, může si jahodou ozdobit skleničku šampaňského. Ovšem zde pozor. Pokud alkohol v malé míře odstraňuje zábrany a milostným hrám tak napomáhá, tak ve velké míře u mnohých navozuje spánek, zvyšuje agresivitu a chuť milovat se naopak potlačuje!

Maliny

Maliny jsou díky svému vysokému obsahu vitaminů a minerálních látek považovány za skvělé letní afrodiziakum. Pokud chcete účinky malin umocnit, je dobré jejich chuť doplnit čerstvou mátou. To se vám podaří pokud si dáte nápoj připravený z čerstvých lesních malin a lístků máty. Domácí limonádu můžete osladit kapkou medu – i ten dokáže v lásce udělat divy.

Rozmarýn

Teď je jeho doba. Je v plné síle, roste a voní. Jeho tajemství je v tom, že prokrví celý organismus, včetně tkání pohlavních orgánů. Pokud dojde ke zvýšení prokrvení, je jen otázka důvtipu načasovaného na správnou chvíli, jak toho využít k sexu.
Rozmarýn na svůj talíř můžete dostat jako skvělé koření, které dodá chuť nejen milostným hrám, ale i grilovaným masům či salátům. 

Bazalka

Její chuť a vůně je spojená s horkým létem a italskou kuchyní. Kromě toho, je považována za skvělé afrodiziakum, které sice zklidní naší smysl, ale chuť po vášni rozdmýchá jako oheň.
Ideální je pro přípravu těstovin, pizzy, ale i zeleninových salátů.

Autor: Barbora Neubergerová

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek