_Jaký je život biomatky?

Datum publikace: 26.09.2018

Každá máma chce být svému dítěti tou nejlepší a snaží se mu dávat maximum. Ne všechny se ale řídí stejnými pravidly…

V jednadvacátém století vypukl nový fenomén. Biomatky. Tento typ žen často odmítá to, co je dané, vytváří si vlastní pravidla a rozhoduje se jen podle toho, co uzná za vhodné. Své myšlenky pak biomatky šíří napříč internetem a na sociálních sítích se ostatní snaží přesvědčit, že právě to, co ony hlásají, je to jediné správné, a všechno ostatní je zlé.

Jedná se o ženy, které bývají dominantní a do ničeho si moc nenechají kecat. Biomatkami se některé stanou na základě předešlé špatné zkušenosti, po které chtějí něco změnit. Řada z nich se zase nechá ovlivnit jinými biomatkami, třeba právě na sociálních sítích. Jsou to perfekcionistky, které se nechtějí řídit tím, co je dané. Mají svůj svět a svá vlastní pravidla, která pak přenáší i na své děti.

Všude vládne bio

Biomatky vyznávají vše, co je bio. Preferují biostravu, biobavlnu, prostě celý bioživot. Chodí oblékané v oblečení jen z přírodních materiálů, používají pouze přírodní kosmetiku a čistící prostředky, které jsou výhradně ekologické. Především se ale snaží jíst zdravě, nakupují bioprodukty a v obchodech se zdravou výživou jsou jako doma. Pokud chcete čas od času zhřešit, tak mezi biomatkami neuspějete.

Alternativní styl

Biostyl se vymyká „běžnému“ životu. Biomatky se snaží žít zdravě, zároveň se ale vyznačují nedůvěrou v to, čemu věří ostatní. To platí i v medicíně. Místo klasických pediatrů radši volí homeopaty, alternativní medicínu a bylinky. Často odmítají také povinné očkování dětí a pokaždé najdou alespoň sto důvodů, proč je podle nich nebezpečné. O těch se pak ostatní snaží vehementně přesvědčit a lékařům tím přidělávají vrásky na čele.

Domácí porody

Zatímco dříve bývaly domácí porody naprosto běžné a přirozené, dnes převážná většina rodiček míří do porodnic. Spousta biomatek se však vrací zpět ke kořenům a preferuje porody v domácím prostředí. I proto je téma biomatek tolik kontroverzní.

A jaké zkušenosti s biomatkami máte vy?

Autor: Petr Sobol


Petr ŠobraMgr. Petr Šobra

působí od roku 2011 jako ředitel psychologického centra Duhovka, které v rámci Duhovka group poskytuje poradenské, terapeutické a koučovací služby. Vystudoval jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracoval v
Institutu pedagogicko-psychologického poradenství. Vede vlastní psychoterapeutickou praxi. Absolvoval systemicky zaměřený psychoterapeutický výcvik „Umění terapie“. Od roku 2015 spolupracuje s Akademií rodičovství.


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek