_Jste zvyklá na barvené vlasy a jste těhotná? Sáhněte raději po přírodních barvách!

Jste zvyklá na barvené vlasy a jste těhotná? Sáhněte raději po přírodních barvách!
Datum publikace: 15.08.2016

Barvení a odbarvování vlasů v těhotenství ano, či ne? Tuto otázku si klade mnoho nastávajících maminek. Málokterá však dostane odpověď.Abctěhotenství.cz zde přináší pár rad a doporučení od světových odborníků.

 

To, zda barvení a odbarvování vlasů v těhotenství je škodlivé zajímá mnoho těhotných žen. Odborníci se však k danému tématu vyjadřují jen zřídkakdy a jen zřídkakdy dají jasnou odpověď.
Abctěhotenství.cz přináší rád doporučení, které na portálu babycentre.co dávají těhotným maminkám porodní asistentky z Anglie.

Barvy na vlasy a těhotenství

  • Pokud jste zvyklá si barvit vlasy pravidelně měsíc co měsíc a nechcete se svého odstínu vzdát ani v době očekávání miminka, zvolte raději přírodní barvy. Možností, pro ženy, které netrpí alergií, je přírodní barva na vlasy Henna.
  • Přírodní barva se zdá být v době jiného stavu bezpečnější než barva chemická. Existuje i studie, které naznačovala souvislost mezi pravidelným, opakovaným barvením vlasů v těhotenství a vznikem neuroblastomu (zhoubný nádor z nervové tkáně objevující se u malých dětí) u narozených dětí. Tato studie nebyla dalšími výzkumy potvrzena, ale i tak je lepší se v době jiného stavu preventivně chemikáliím raději vyhýbat.
  • Pokud během těhotenství sáhnete po barvě na vlasy jednou dvakrát, není třeba propadat panice. Pokud jde o kvalitní barvy na vlasy, nehrozí, že by došlo k masivnímu vstřebávání chemických látek do organismu ženy, ani do organismu plodu.
  • Pokud vybíráte přírodní barvu na vlasy, podívejte se pečlivě na její složení. Některé barvy, přestože jsou označené jako přírodní, obsahují pouze část rostlinných příměsí, zbytek barvy tvoří běžné chemické sloučeniny obsažené v klasických barvách na vlasy.
  • Pokud chce svůj účes v době probíhajícího jiného stavu oživit barevným či odbarveným melírem, poproste kadeřnici, zda by vlasy „nevytahala“ přes čepici, fólii podobně. To proto, aby chemikálie měla co nejmenší kontakt s vlasovou pokožkou a došlo tak k co nejmenšímu pronikání chemikálii do těla.
  • V době těhotenství není nutné se vzdát šarmu a pocitu atraktivnosti a spokojenosti, jen je třeba i k úpravě vlasů přistupovat s rozumem a hledat šetrná řešení. K barvení by měly používány pouze vyzkoušené kvalitní barvy a s jejich výběrem by měla umět pomoci kadeřnice. Pokud si nejste jista složením, tak kontaktuje výrobce, nebo sáhněte po jiné barvě.
(Foto: freedigitalphotos.net)
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek