_Barvení vlasů je obestřeno mnoha mýty

Barvení vlasů je obestřeno mnoha mýty
Datum publikace: 27.01.2012

Mohu si během těhotenství barvit vlasy, nemůže chemie z přípravku poškodit moje dítě? I tato otázka poměrně často zaznívá v ordinacích lékařů a kadeřnických salónech. Mýtů a nejasností, které kolem barvení vlasů a těhotenství mezi nastávajícími maminkami kolují, je mnoho. Jaká je skutečnost?

Všechny ženy, které jsou zvyklé si barvit vlasy, v okamžiku kdy otěhotní napadne otázka, zda je barvení během těhotenství bezpečné a zda nějak neovlivní kvalitu jejich vlasů nebo zdravý vývoj plodu.

Zátěž pro vlasy

Těhotenství je velkou zátěží pro celý organizmus. U mnoha žen tak může dojít ke zhoršení kvality vlasů. Pokud ženě začnou během jiného stavu vlasy padat, začnou být lomivé, suché či se jejich kvalita zhorší jinak, není rozumné je ještě více zatěžovat barvením či odbarvováním. Lepší je péči zaměřit na jejich výživu pomocí vlasových zábalů či balzámů.
Pokud vlasy ženy těhotenstvím nijak netrpí, rozumné barvení kvalitními barvami jim neuškodí.

Ublíží miminku?

Při barvení vlasů minimální část zanesené barvy proniká kůží do organismu. To je důvod, proč se vědci zabývají vlivem vlasových barev na vývoj plodu. Na toto téma byla provedena řada studií. „Studie z roku 2005 naznačuje spojení mezi barvením vlasů v těhotenství a vznikem rakovinného nádoru neuroblastomu v dětství.
Další vědci se však domnívají, že toto spojení je nepravděpodobné,“ vysvětluje porodník z Mayo Clinic Roger W. Harms.
Doktor Harms však zároveń ženám doporučuje, aby v době jiného stavu preventivně minimalizovaly kontakt barvy se svou kůží.

Jak toho dosáhnout?

  • postupujete přesně podle návodu od výrobce
  • při barvení používejte ochranné rukavice
  • nepřekračujte doporučenou dobu, po kterou má být barva na vlasech nanesená
  • barvu pečlivě spláchněte
  • používejte jen barvy, které máte vyzkoušené
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek