_Otestovali jsme dětské chůvičky: Přenášejí zvuk i obraz a můžete je propojit i s telefonem

Datum publikace: 27.05.2019

Pokud chcete mít během spánku vašeho dítěte klid a pocit bezpečí, neměly by ve vaší výbavě v žádném případě chybět dětské chůvičky. Ty vám ve zvukové a případně i obrazové podobě „zprostředkují“ vše, co se děje v pokojíčku. Budete se divit, co všechno moderní technologie dokáže!

Na trhu existuje řada druhů chůviček od spousty výrobců, základní funkce ale mají všechny podobné. Při výběru chůvičky si zjistěte, zda mají kontrolku hlasitosti, kterou můžete ručně upravovat. Důležité taky je, aby vás chůvička dokázala upozornit na vybitou baterii. Některé mají i alarm, který se spustí, pokud jste od dítěte daleko. Podívejte se i na napájení – ideální je, pokud lze napájet jak baterií, tak z A/C adaptérem. Některé chůvičky jdou dokonce nabíjet i přes USB kabel.

Jednosměrné vs. obousměrné

A na co dalšího byste se při jejich výběru měli zaměřit? Zásadní je, zda chcete chůvičky jednosměrné nebo obousměrné. „Na jednosměrných dítě slyšíme, ale nemůžeme na něho mluvit. Zato na obousměrné jde obojí,“ poukázala na základní rozdíl prodavačka ze specializované dětské prodejny SAMBABY v Olomouci.

Analog vs. digitál

Dalším klíčovým parametrem je, zda jsou chůvičky analogové nebo digitální. „Analogový signál totiž může být rušený různými ruchy, signál digitální je výrazně čistší,“ dodala specialistka na dětské potřeby. Analogové chůvičky, které fungují na nižší frekvenci, se proto doporučují do méně obydlených míst, například na vesnice. Pokud tedy chcete mít jistotu, že signál bude lepší, zvolte dražší digitální variantu. Digitální chůvičky mohou být i s vibračním upozorněním, které je vhodné například pro sluchově handicapované rodiče. „Taky je důležité myslet na to, zda chůvičky musejí nebo nemusejí být zapnuté v zásuvce. Pokud připojení vyžadují, tak je nemůžete dát třeba na zahradě do kočárku,“ doplnila specialistka z olomoucké prodejny.

Videochůvičky do telefonů

Na trhu jsou však i další druhy – například videochůvičky. Díky kamerám na vysílači umístěného u dítěte na obrazovce vidíte, co se v pokoji právě děje. A pokud se setmí, tak se aktivují diody a vy obraz vidíte černobíle. „Některé chůvičky mohou mít také promítání na stropy, mohou mít zvuk nebo třeba měří teplotu v místnosti,“ doplnila námi oslovená odbornice.

Existují také videochůvičky, které díky Wi-Fi kameře propojíte s vaším chytrým telefonem nebo tabletem. Ten se přepne do režimu monitorovací kamery a vy vaše dítě můžete sledovat odkudkoliv. Za tyto chůvičky si ale připlatíte, klidně i částku okolo sedmi tisíc korun. Nejlevnější chůvičky pořídíte na trhu už za pár stovek, ty nejčastěji kupované pak zhruba za 1200 až 1500 korun.

Autor: Petr Sobol


porodní asistentka Radka PantůčkováPorodní asitentka Radka Pantůčková se zabývá individuální předporodní přípravu, péčí o miminko, psychickou podporou v období šestinedělí, laktačním poradenstvím při problémech s kojením, řešením zdravotních potíží v souvislostí těhotenstvím, porodem a šestinedělím, ošetřováním poporodního poranění, ale i výživovým poradenstvím. Více se o ní dozvíte na jejích webových stránkách www.zivotjeradost.cz/


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek