_Co takhle vložky a tampóny na veřejných toaletách? Dámy, chtěly byste je?

Co takhle vložky a tampóny na veřejných toaletách? Dámy, chtěly byste je?
Datum publikace: 09.01.2015

S tímto nápadem přišla dáma jménem Nancy Kramer, a nejen že jí napadlo, že by bylo fajn, když by veřejné toalety byly vybaveny dámskými hygienickými potřebami, Nancy se o svůj nápad nebála podělit, a rozvedla jej v celou kampaň! Kampaň samozřejmě nezůstala bez pozornosti světových médií.

Nancy Kramer se domnívá, že volně dostupné vložky a tampóny, by měly být běžnou součástí veřejných toalet v civilizovaných zemích světa, tak jako je tomu v případě toaletního papíru. „Je to otázka důstojnosti. Je ponižující, že v situaci, kdy tyto hygienické potřeby nutně potřebujeme, nejsou tam, kde by měly být,“ říká. Ve své kampani upozorňuje na to, že nikdo ze zaměstnavatelů nepředpokládá, že by si zaměstnanci na záchod nosili vlastní toaletní papír. O dámských hygienických potřebách ale nikdo neuvažuje. Přitom vše by se dalo vyřešit například automaty.
Její úsilí podporují i čísla.


Nancy Kramer v rámci své kampaně provedla výzkum. Jednoduše se zeptala žen, zda se jim někdy stalo, že by dostaly menstruaci předčasně, tedy v době, kdy na její příchod nebyly patřičně připraveny a vybaveny – tedy kdy u sebe neměly vložky ani tampóny.


A výsledek výzkumu?
Zdá se to neuvěřitelné, ale 86 procent žen uvedlo, že se do takové situace někdy v životě dostalo!
Tato čísla podpořila Nancy v jejím úsilí, které započalo již v roce 1980 a dál bojuje za to, aby veřejné záchody na důležitých úřadech, nemocnicích, školách, letištích, ale i dalších veřejně přístupných místech byly vybaveny tak, aby se ženy nedostávaly do situací, kdy náhle potřebují hygienické potřeby a ty nejsou k dosažení.

Co na to vy?
Jak se k této problematice stavíte?
Uvítaly byste, když by na veřejných toaletách byly volně dostupné hygienické pomůcky?

Zdroj: http://freethetampons.org/#news

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek