_Cestování, odpočinek a pak návrat k muzice. To je život Jardy Kříže ze skupiny Crossband

Cestování, odpočinek a pak návrat k muzice. To je život Jardy Kříže ze skupiny Crossband
Datum publikace: 04.04.2018

Skloubit rodinu, kapelu a podnikání není žádná hračka. O tom, jak zvládnout několik životních rolí jsme si povídali s Jardou Křížem z kapely Crossband. Co všechno na svou rodinu prozradil?

Letošní zimu jste trávil mimo Českou republiku na dovolené s rodinou, udělal jste si úplné prázdniny, nebo jste i ze zahraničí pracoval?

Ano, byl jsem s rodinou na Kanárských ostrovech. Kde jsme cestovali. Začínali jsme na ostrově Fuerteventura a pokračovali lodí na Grand Canarii a potom na Tenerife. Pak jsme se vrátili na Fuerteventuru do ubytování, které vlastní česká rodinka a už nějaký čas tam žije a učí serfovat. A odtud jsme letěli zpět domu.

Nějaký čas jsem tu musel věnovat i práci, ale snažil jsem se to omezit na minimum. Více jsem se soustředil na nové projekty, které mě v tomto roce čekají. Připravuji nová divadelní představení, která budu režírovat, nové písně, které bychom chtěli natočit a další nové projekty. Chodil jsem obden běhat a poslouchal audioknihy. Dokonce jsem napsal nějaké nové texty. S rodinkou jsme jezdili na výlety a užívali si tepla a slunce.

Jak zvládáte skloubit rodinu, kapelu a podnikání?

Je pravda, že přes týden jsem hodně v práci v divadle. O víkendech jsou v sezóně koncerty nebo jiné akce. Během roku doma moc nepobudu. Rodině to nahrazuji delším volnem v zimě a během roku se povede i nějaký týden na horách nebo na chatě.

Jezdí s vámi manželka na koncerty?

Má žena s námi jezdí na koncerty jen výjimečně. Občas na nějaký koncert zajde s malou dcerkou, když hrajeme blízko domova. Nikdo z kapely si zpravidla nevozí své ženy. Myslím si, že každá žena muzikanta má dost hraní z domova, když je potřeba cvičit na nástroj nebo když se dávají dohromady nové písně.

Jste muzikální rodina??

Holky doma zpívají pořád. Ale hlavně zpíváme, když se někam jede. Na dovolenou, do kempu, na chalupu. Kytaru bereme s sebou skoro vždy, koupil jsem si i cestovní. Občas je chuť si zahrát nebo potřeba cvičit. A když se tvoří nová píseň je nezbytná. Dcera teď dokonce dostala k narozeninám ukulele, aby se naučila úctě k hudebnímu nástroji a aby mohla s taťkou doma hrát.

Jak relaxujete?

Když chci relaxovat, tak většinou potřebuji být sám. Chodím, běhám a poslouchám audio knížky. Občas dám lehké cvičení. Čas od času si rád dopřeju saunu. Někdy dobíjím baterky jen při odpočinku v přírodě a koukáním do krajiny. Relax je důležitý plánovat dopředu stejně tak jako práci. Když nemáte naplánovaný odpočinek, tak se ho nedočkáte a člověk to snadno přetáhne. Pak je o to horší návrat do reálu. Prostě se nesmí propálit kotel, pak je to špatně na dlouhou dobu a vyhoření si spoustu z nás už vyzkoušelo.

Na co se od Crossbandu můžeme těšit?

Natočíme pár nových písní a věřím, že se povede i nová deska. Z minulého roku mám pár nápadů a na dovolené jsem k nim pár dalších přidal. Na Tenerife jsme se potkali s Ondrou Ládkem (Xindl X pozn. red), se kterým se známe přes deset let a možná se povede i jedna písnička s jeho textem. Tak uvidíme. Každopádně bychom chtěli natočit dva nové klipy a určitě odehrajeme spoustu koncertů. Připravil jsem i svůj sólový mini recitál, kde hraju písně, které s Crossbandem již nehrajeme, a nebo zkouším hrát písně nové. Tyto koncerty najdete na stránkách www.jardakriz.cz.

Autor: redakce

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek