_V lednu 2012 se narodilo nejvíce Elišek a Jakubů

V lednu 2012 se narodilo nejvíce Elišek a Jakubů
Datum publikace: 26.11.2012

Přestože rok 2012 ještě neskončil, Český statistický úřad již vydal první statistiku nejčastěji dávaných jmen tohoto roku. Jde o hitparádu jmen za období leden 2012. Nejčastějším jménem holčiček byla Eliška, z chlapečků domů z porodnice v lednu nejčastěji odcházel Jakub.

Dívčí jména

V lednu 2012 dali rodiče 391 různých jmen. Nejčastěji bylo dáváno jméno Eliška, Tereza se musela pro tentokrát spokojit s druhým místem, třetí skončila Adéla.
Z první dvacítky nejčastějších dívčích jmen nejvíce po matce zdědily jméno Kateřiny (21,1 %), za nimi pak Lucie (15,7 %), Veroniky (11,4 %) a Marie (7,1 %).
Z cizích dívčích jmen rodiče volili například ze jmen Akane, Cordelie, Elif, Freya, Giovanna, Kaylee, Kira, Lila, Marlen, Maya, Paris, Senaida, Tabea, Varvara, Yana nebo Zara.
Z domácích jmen dostaly dívky narozené v lednu 2012 tato jména: Amálie, Anastázie, Anděla, Aurélie, Běluše, Broňa, Kornelie, Malvína, Teodora a Zina.

Jména chlapců

V lednu letošního roku rodiče pro chlapečky vybírali celkem z 289 jmen. Nejčastějším jménem byl Jakub, druhým je Jan a třetím nejoblíbenějším jménem se stal Tomáš.
Po otci synové nejčastěji dědili jména Jiří (61,6 %), Petr (52,4 %) a Martin (41,5 %).
Z netradičních jmen rodiče volili tato chlapecká jména: Adem, Aris, Atanas, Bilgutei, Jaris, Jimi, Jorik, Kerem, Onur, Sedrik, Timus, Tuguldur, Umar nebo Witold.
Mezi lednovými jmény se objevila tato domácí jména: Barnabáš, Bohumír, Bonifác, Bořivoj, Ctirad, Cyril, Čeněk, Hubert, Hugo, Janek, Medard, Melichar, Svatopluk, Vladan, Zachariáš nebo Zbyšek. 

Zdroj údajů a grafů: Český statistický úřad

 

 

 

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek