_Vyhněte se trapasům. Výběr správné podprsenky není nic složitého

Datum publikace: 15.01.2019

Dobře padnoucí podprsenka je vizitkou úspěšné ženy, dokáže skrýt nedostatky a podtrhnout přednosti ženy. Trh nabízí velkou škálu kousků, které se od sebe liší barvou střihem i materiálem. Některé z nich mají i svůj praktický účel. Víte ale, jak se v nich vyznat?

Podprsenka není jen kus spodního prádla, není to jen běžná součást prádelníku žen, podprsenka podtrhuje krásu ženského těla, dodává ženám sebevědomí a je také tím, co schová drobné nedostatky. Funkcí spodního prádla není jen skrýt nahotu ženy, jejím úkolem je udělat ženu dokonalou!

Zvětšuje, zmenšuje a dává tvar

Podprsenky typu push-up není třeba dnešním ženám nijak představovat. Jejich úkolem je prsům dodat objem, „Tyto podprsenky jsou vhodné pro ženy s malými prsy. Pomoci mohou i ženám, které jsou se svou velikostí prsů spokojeny, ale chtějí jim dodat lepší tvar,“ říká profesionální stylistka prádla Žaneta Ilutanová.
Podprsenky push-up očekávaného efektu dosáhnou díky gelovým výplním, pěně, výztužím a dalším „vychytávkám“, které prso opticky zvětší a zvednou. Některé gely jsou tak dokonalé, že svou hebkostí, měkkostí i schopností vést teplo, na dotek věrohodně připomínají kůži.

Zmenšující podprsenky – ano, i ty existují a ženy s velkými prsy si je často kupují. „Zmenšující podprsenky jsou vyrobeny z pevných, neelastických materiálů a prso dokáží opticky zmenšit až o jedno číslo,“ popisuje odbornice. Fungují tak, že prsa pevně fixují k tělu, část jejich objemu lehce přenesou i k podpaží. „Jsou vyztužené kosticemi, některé mají i boční kostice, aby prsa pěkně držela kulatý tvar. Mají široká ramínka, aby se nezařezávala do kůže, vysoké sedlo mezi koši a široký obvod, který nese hlavní tíhu prsou, a zapínání i na tři háčky,“ dodává Žaneta Ilutanová.

Kojící podprsenky – kojící podprsenky pro první dny a týdny kojení jsou měkké, látkové, s kapsičkou na vložku, která absorbuje mléko unikající z prsu a mají zepředu odepínací košíčky. Jsou navrženy tak, aby byly maximálně praktické a pohodlné. Část maminek, ale volí i pevnější variantu. „V poslední době se oblibě těší i kojící podprsenky s celými tence vyztuženými košíčky. Toto prádlo ženy nosí v době, kdy ještě kojí, ale zároveň je společenské, či pracovní povinnosti vedou do společnosti. Podprsenka je pohodlná a zároveň pevně drží prsa, ta tak působí velmi pěkně a přirozeně,“ dodává odbornice.

Korzetové spodní prádlo – podtrhuje ženské křivky. Moderní jsou korzetové a polokorzetové podprsenky. „K nim se hodí vysoké, pasové kalhotky,“ dodává odbornice. Korzetové prádlo je pohodlné, a přitom zvýrazní prsa a pas ženy.

Sportovní podprsenky – jsou určené pro chvíle, kdy ženy sportují a aktivně tráví svůj volný čas. Jsou střižené tak, aby byly maximálně pohodlné, ženu neomezovaly v pohybu a přitom dobře fixovaly prsa. Vyrobeny jsou z pevných ale pružných materiálů.

Krajka i tělová barva stále letí

Krajkové spodní prádlo – mnoho žen láká půvab a luxusní vzhled krajky. „Krajky, které jsou používány dnes, nejsou téměř hladké. Trh tak reaguje na stále větší tlak na to, aby spodní prádlo žen nijak neprosvítalo přes halenky a průsvitné topy. Tento trend nastavily velké nadnárodní firmy. Ženy, které v nich pracují, tak v rámci vypsaného dress codu, musí respektovat přísná pravidla. Ta zakazují i to, aby pod halenkou prosvítala podprsenka či její vzor, pravidla nepřipouští ani rýsování spodních kalhotek. Takže snahou výrobců spodního prádla je umožnit ženám být sexy a zároveň se snaží, aby prádlo reliéfně nebylo nijak nápadné,“ dodá Ilutanová.

Praktická tělová barva je stále v módě. Pokud žena hledá nenápadnou podprsenku, či podprsenku, která neprosvítá pod bílou halenkou a bílým tričkem, má jedinou možnost – volit tělovou barvu. „Jedině tělová barva neprosvítá. I bílá podprsenka je nápadná pod tenkou jemnou halenkou,“ varuje odbornice. Z toho důvodu jsou tělové podprsenky všech materiálů stále oblíbené. To samé samozřejmě platí i o spodních kalhotkách. Pouze bezešvé kalhotky v tělové barvě nejsou pod těsnou, tenkou, bílou sukní vidět.

Sexy prádlo – prádlo pro slavnostní chvíle už dávno nemusí být rudě červené či černé. Soupravy pro výjimečné příležitosti mohou být i barevné. „Velmi oblíbená je fialová barva a její odstíny. Oblíbené jsou i barevné kombinace fialové a to tón v tónu i ve spojení s kontrastní barvou,“ doplňuje odbornice. Svůdně působí i odstíny korálové, lososové a tóny smetanové a prádlo v barvě šampaňského.

Malá, nebo velká? Prsa mají být hlavně pevná!

Většina žen není spokojena se svými prsy – některé si myslí, že mají prsa malá, další, že je mají velká. Přitom, podle odborníků, v tomto případě na velikosti vůbec nezáleží! „Prsa, která vypadají pěkně, jsou pevná a mají kulatý tvar. Jejich velikost až tak důležitá není,“ popisuje Ilutanová.

Pevná a kulatá prsa jsou prsa mladých žen, a muži je preferují proto, že jsou znakem plodnosti. Pokud vybíráte podprsenku, je tak důležité vybrat takovou, která dobře padne, fixuje prsa v ideální výšce a lehce je formuje. A tento požadavek splňují podprsenky s vyztuženými košíčky.

Už víte, po jaké variantě prádla sáhnout při příštích nákupech?

Autor: Barbora Neubergerová

Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek