_Stan proti melanomu – lékaři vám v něm vyšetří kožní znaménka zdarma

Letos se bude konat již dvanáctý ročník Stanu proti melanomu. Stan se pro veřejnost otevře v Praze, Brně a Ostravě. Akce začne 10. a 11. května 2018 v Praze na Václavském náměstí na úrovni ulice Opletalova, pokračovat bude 14. května v Brně na náměstí. Svobody a končit bude 15. května v Ostravě v areálu Avion Shopping Park, vždy od 10 do 18 hodin.

Datum publikace: 26.04.2018

„Včasné rozpoznání melanomu je pro prognózu pacienta zcela klíčové. Diagnostika se provádí na základě klinického vyšetření zkušeným dermatologem, zpřesní se použitím ručního nebo digitálního dermatoskopu. I přesto, že je akrolentiginózní melanom vzácná forma melanomu, v posledních letech se jejich počet na našem pracovišti zdvojnásobil a tito pacienti mají velmi špatnou prognózu,“ říká docentka MUDr. Monika Arenbergerová, PhD z Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Jaké změny by vás měly přivést do Stanu?

  • změna barvy nebo velikosti znaménka
  • černá, neodrůstající skvrna pod nehtem
  • vřídek, který se nehojí déle než 3 měsíce
  • nově vzniklé pigmentové znaménko po 35. roku věku
  • větší množství pigmentových znamének (> 50)

Podrobné informace o projektu jsou uvedeny na oficiálních stránkách projektu www.melanom.cz.

Web abctěhotenství.cz je mediálním partnerem Stanu proti melanomu 2018.

Autor: redakce

Zdroj: archiv Perfect Clinic

Je vedoucím lékařem, zakladatelem a spolumajitelem naší nejmodernější kliniky plastické chirurgie Perfect Clinic, která sídlí v Praze a v roce 2011 na podzim otevřela svou pobočku v Liberci a o rok později v Brně. V minulosti se úspěšně věnoval mikrochirurgii a chirurgii ruky a také rekonstrukcím prsů u žen, které v souvislosti s onkologickým onemocněním utrpěly jeho ztrátu. Byl členem speciálně sestaveného týmu motolské nemocnice, který poprvé v ČR provedl v roce 2011 operaci tzv. Moebiova syndromu. Absolvoval dlouhodobou stáž ve Velké Británii, Austrálii a pracoval jako plastický chirurg v Německu. Byl zakladatelem plastické chirurgie FN Motol, kde působil jako vedoucí lékař v letech 2012-2015. V roce 2017 založil Perfect Beauty Medicine a pod touto značkou pořádá mezinárodní kongresy v oblasti plastické chirurgie a estetické dermatologie.


_ Zde klikněte pro zobrazení a přidávání dotazů
Diskuze ke článku
Vložit nový příspěvek